Wpis z mikrobloga

W nowym mieszkaniu mam doprowadzony GPON, ale okazało się, że w puszce telekomunikacyjnej nie mam gniazda światłowodowego. Jest przewód światłowodowy, ale nie jest niczym zakończony, ot kabelek. Zaczynam przepychanki z deweloperem, ale zastanawiam się, czy to jest możliwe/sensowne w koszcie, żeby coś takiego samemu ogarnąć (wolałbym mieć sprawę po prostu szybciej zamkniętą)? Zajmują się tym jacyś specjalni technicy? Jaki to może być koszt?

#swiatlowody #swiatlowod #internet
  • 6
@nuck_chorris: Kabel i puszka są w mieszkaniu. Chciałbym po prostu móc zainstalować internet. Technik UPC stwierdził brak gniazda i że nie może nic w związku z tym zrobić. Nie muszę nigdzie ciągnąć tego po mieszkaniu dalej.
@kkb1: ale gdzieś ten światłowód musi być zapięty z drugiej strony :) więc jak podpiszesz z kimś umowę to zaspawanie świtłodowu w lokalu to będzie formalność ... zasadniczo urządzenie też dostaniesz ...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kkb1: Zakończenie włókien w skrzynce teletechnicznej jest po stronie dewelopera. Jeśli technik będzie fajtłapą i nie uda mu się poprawnie zakończyć włókna pigtailem (zwykle pozostawiają tam zaledwie kilkudziesięcio centymetrowy zapas przewodu) to będzie nie lada problem.