Wpis z mikrobloga

@mookie: najlepsze deale przed nami.. spokojnie :)
tak jak dawniej pisałem, za co zgarniałem minusy, że okazje na nieruchach zaczną się od słów:

- komornik przy sądzie rejonowym ogłasza licytację...
- syndyk masy upadłościowej xyz development ogłasza...

( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale to jeszcze trochę..
  • Odpowiedz
@pani_gozdzikowa: Nie trzeba. Żeby przystąpić do licytacji musisz wpłacić rękojmię w wysokości 10% ceny oszacowania. Resztę wpłaca się później, teoretycznie w ciągu dwóch tygodni, w praktyce ponad miesiąc. Jeśli ktoś się dobrze zakręci, to zdąży załatwić kredyt, zwłaszcza obecnie, kiedy bankowcy nie mają nic do roboty.
  • Odpowiedz
@mookie: w okresie covidu był zakaz licytacji nieruchomości mieszkalnych służących zabezpieczeniu potrzeb mieszkaniowych dłużnika, więc w mojej ocenie teraz obserwujmy w dużej części te licytacje, których nie można było przeprowadzić w 2020 i 2021 - i często te ceny są bardzo atrakcyjne z uwagi na to, że wycena była dokonywana np na początku 2020r, a wiemy jak się ceny pozmieniały. na licytacje z "okresu kryzysu" będzie nam trzeba poczekać jeszcze
  • Odpowiedz
@Smartek: Uściślając, to "rękojmię".
Przeczytaj sobie art. 962 kodeksu postępowania cywilnego i zastanawiaj się dwa razy zanim zaczniesz poprawiać obcych ludzi w Internecie.
  • Odpowiedz