Wpis z mikrobloga

#jdg #dzialalnoscgospodarcza

chce otworzyć konto do prowadzenia małej JDG, nie wiem czy lepiej otworzyć zwykłe osobiste czy może firmowe?
Jestem na ryczałcie i pracuje na UoP
Mam swoje konto bankowe do wypłat i codziennych wydatków, ale do JDG chce osobno tylko właśnie nie wiem co lepiej i wygodniej osobiste czy firmowe jakie są różnice?
Nie jestem vatowcem jeśli to ma znaczenie
  • 4
@duszek360: Ma znaczenie, bo do VAT trzeba firmowe. Załóz sobie drugi rachnek prywatny, tylko nie pamietam czy wszedzie przejdzie, na białej liście chyba sie nie pojawia prywatny, wiec gdzies możesz sie zderzyć ze ścianą
@duszek360: Ma znaczenie, bo do VAT trzeba firmowe. Załóz sobie drugi rachnek prywatny, tylko nie pamietam czy wszedzie przejdzie, na białej liście chyba sie nie pojawia prywatny, wiec gdzies możesz sie zderzyć ze ścianą


@duszek360: Większość banków zabrania prowadzenia dzialności na prywatnym. Nikt tego nie sprawdza, ale po co sie stresować, że mogą Ci konto z dnia na dzien zablokować.
Większość banków zabrania prowadzenia dzialności na prywatnym. Nikt tego nie sprawdza, ale po co sie stresować, że mogą Ci konto z dnia na dzien zablokować.


@Arytmetyk: @duszek360: mam JDG i wykorzystuję prywatne konto mbanku do JDG. Robię tak od ponad 2 lat. Póki co zero problemów ale nie wiem jak to się ma do tych białych list, bo podobnie jak op NIE jestem vatowcem.