Wpis z mikrobloga

@zonkkk: Karta graficzna - jestem uprzedzony do msi, ale sam taka mam. Moj rtx 3080 msi od miesiecy piszczy jak pracuje pod obciazeniem. Nie wiem co to piszczy, kondensatory czy co, ale to wkurza. Kupilem MSI, bo wtedy tylko to sie udalo zdobyc, normalnie bym tej firmy nie kupil do kompa nic.

Zasilacz - gigabyte to dla mnie taka dosyc srednia polka, a zasilacz jest mega wazny. Proponuje SeaSonic, Zalman, EVGA.
@GandalfPl: I jeszcze ten dysk Lexar - ma dobre opinie, ale w sumie to firma krzak. Polecam samsungi, np. 980 PRO. 2 stowki drozszy, ale jakosc i trwalosc tego dysku sa dobrze znane i ma swoja renome.
@Bushus: sama karta potrzebuje 750W. Lepiej chyba mieć lepszy na zapas, niż na styk. Swoją drogą o rachunki też się nie ma co martwic bo i tak będzie ciągnął ile mu potrzeba
@zonkkk: 1. jak masz zew chłodzenie to niepotrzebny proc z boxem. Weź wersję KF.
2. obudowę o połowę tańszą
3. czy proc będzie podkręcany? mobas na tonie wskazuje
4. hajs z obudowy dołóż do grafy, 3080 teraz kupować to bez sens jak za rogiem 4070ti. Ceny serii 30xx spadną, bo 3090 mniej wydajne nie zachowa ceny "następcy"
@zonkkk: Hmm, procesor z odblokowanym mnożnikiem (z literą K) na płycie głównej z chipsetem B660, która nie umożliwia podkręcania za pomocą mnożnika.

Dlaczego taki procesor względem płyty głównej?
Płyty na chipsecie Z690/Z790 z socketem LGA 1700 umożliwiają podkręcanie procesorów z odblokowanym mnożnikiem.

sama karta potrzebuje 750W.


I takie jeszcze jedno XD?
Jak to jest możliwe ;D
Pobierz maniek50005 - @zonkkk: Hmm, procesor z odblokowanym mnożnikiem (z literą K) na płycie...
źródło: comment_1672670500rilRPxyWluKaMQWo0ruQLp.jpg
@zonkkk: Zmieniłbym procek na i5-13600 KF, tańszy, a lepszy od tego i7. Po drugie, zasilacza od Gigabyte bym nie wziął, sylwester był 2 dni temu ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Po trzecie, jak się bawić, to się bawić, bierz rtx 4080 a nie przestarzałą generację. Ewentualnie czekaj na RTX 4070, bo może być ciekawy.
@ZlodziejBilonownic: Hmm no też tak uważam.

Tyle 13600 KF i pan się do płyty głównej nie przyczepi? ani do chłodzenia?

Ja bym coś tam pozmieniał.
Tylko po co się bawić w dobieranie podzespołów jak tym zawodowo się zajmują na PurePC
Zestawik powyzej kosztuje 10500zł a sprawdźmy co na PurePC oferują.

https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-styczen-2023-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,14

Jak widać mamy tutaj 13600 KF, do tego płytka na chipsecie Z690 z możliwością podkręcania tego procka i tego powyżej