Wpis z mikrobloga

Elo #banki, czy ktoś brał #kredyt w #revolut i korzystał z opcji spłat dodatkowych? Wg. informacji z czat - taka operacja nie skraca czasu a jedynie obniża przyszłe raty. Potrzebuję szybko, tanio i solidnie wziąć pożyczkę gotówkową (powiedzmy 100k na 120 rat) a potem ja nadpłacać w miarę możliwości żeby maksymalnie redukować koszty. Ma ktoś doświadczenia z Revolut lub innym bankiem żeby było jak najtaniej przy minimum formalności?
  • 12
  • Odpowiedz
@Marcinowy: nie rozumiem przytyku ani konstrukcji "24 lata lata".

Chcę wziąć 100k na waciki w kredycie na 10 lat żeby obowiązkowa rata była stosunkowo niska, jednakże z zamiarem spłacenia dużo wcześniej, stąd szukam produktu który jest tani, łatwy do uzyskania i miły w obsłudze (prostota nadpłat). Widzę że Revolut w tej chwili ma konkurencyjne RSSO w stosunku do innych banków jakie mam w telefonie, ale nigdy nie korzystałem z jego oferty
  • Odpowiedz
@Marcinowy: niby proponują mi do 150k przy RSSO poniżej 12% ale formalnego wniosku jeszcze nie składałem. Rozejrzę się jeszcze po rynku i zobaczymy, może będę miał okazję zweryfikować te obietnice :)
  • Odpowiedz
@Marcinowy: dla informacji, bez problemów dostałem 70k (tyle ile wnioskowałem) przy RSSO 11,57 na 120M (taniej nie znalazłem spośród banków w których mam konta). Cała operacja wymagała ok 20 kliknięć i trwała kilkanaście godzin (tylko dlatego że nie powiodła się autoryzacja dostępu do mojego konta przez PSD2 i musiałem zrobić upload PDFa z wyciągiem z konta) - wieczorem wniosek, rano zatwierdzenie i pieniądze na koncie PLN. W sumie jestem pozytywnie zaskoczony.
  • Odpowiedz
@novicky99: Czyli tez problem z PSD2 miałeś? Wyciąg z jakiego okresu miałeś załadować? 3 miesiące? Tylko wpływy czy wszystkie transakcje?
No i jaka rata miesięczna przy tej kwocie na 120 miesięcy?
  • Odpowiedz
@Marcinowy: z PSD2 problem miałem ale mogło to wynikać z #!$%@?ści działania autoryzacji mobilnej w Santander i samej aplikacji Revo która po wejściu w tło wymaga później uwierzytelniania.

Nie bawiłem się i wrzuciłem całą historię w PDF wyplutym z historii via WWW od 2022-10-01.

Rata 964 PLN

Saldo kredytu 70000 ale przy próbie spłaty już sobie dodali prawie 600 PLN tytułem odsetek - złodziejaszki. Trzeba będzie uciekać z tego jak najszybciej.
  • Odpowiedz
@Marcinowy: nie sprawdzałem Raiffeisen bo nie mam tam już konta. Sprawdziłem tylko to co miałem pod ręką i nachalnie mnie spamowało reklamami w apkach mobilnych:
- santander: 20,59
- millennium: 23,28 + OBNIŻONA prowizja
- mbąk:17,13 + prowizja
- paribas: 13,80, tylko 6k
- ca24: 19,74
- alior: 14,82

Jak widać niektórzy banksterzy sa mocno oderwani. Na próbę zacząłem składać wniosek w aliorze ale zrezygnowałem w połowie po serii pytań o
  • Odpowiedz
Hej, bo rozważam wzięcie kredytu na mały remont mieszkania. Czy mógłbyś dać znać jak tam wrażenia z Revoult po tych kilku miesiącach?
  • Odpowiedz