Wpis z mikrobloga

Engineer PAD-02


@Philosohero: cena trochę spora, ale przede wszystkim z opisów w dostępnych w necie wynika, że ona nie obsłuży małych złączy, a dla mnie jest to prirytetowe. Wg opisu w TME i wg zdjęć widocznych na Amazonie najmniejszy zaciskany kaliber przewodu to 0,7mm2. Nawet jeśli to nie chodzi o 0,7mm2, tylko o 0,7mm, to jest i tak ponad dwa razy więcej, niż potrzebuję.

@MickM: no nie, sorki,
  • Odpowiedz
@Philosohero: wszystko jasne, w tym narzędziu podawany jest wymiar zaciskanej części złącza, nie przewodu, to zmienia postać rzeczy, a modułowość tego rozwiązania niegłupia jest. Niestety cena trochę zniechęca. Chyba zostanę przy chińczyku.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Aaa nie patrzyłem na wysyłkę :P W każdym razie ja je kupowałem po ok. 40-50zł - to tylko podpowiedź że 150zł (+20 wysyłka) to coś za dużo i trzeba znaleźć tańsze oferty :P.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: a ja zapytam przy okazji - mam złącza JST i co jakis czas mi się rozwala. Jak to do cholery zacisnąć dobrze nie mając takiej zaciskarki? XD
Pokutować to czy co? Próbowałem małymi kombinerkami i generalnie się udaje ale już któryś raz mi kabelek wyleciał po czasie xD
  • Odpowiedz
@kajak98: pocynuj grubiej, pocynuj przewód, zaciśnij czym się da i na koniec rozgrzej grotem, żeby się zespoliło. Izolacja niestety się trochę przytapia, ale to najlepszy sposób.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sla_Voy: mam tego modularnego, do cienkich i krotkich złączkek żaden zestaw kamieni się nie nadaje, za długi jest element zaciskający
  • Odpowiedz