Wpis z mikrobloga

Mirki z Niemiec, spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja, mianowicie paczka z amazona została rzucona pod drzwi podczas gdy byłem u rodziny w Polsce na święta (potwierdzone przez sąsiadów, leżała od 3 dni, #!$%@? od wczoraj, niestety żaden nie wziął do siebie) i jak widać przez jakiegoś bezdomnego/#!$%@? patusa została okradziona i jeszcze bezczelnie zostawił mi #!$%@?ą pod drzwiami.

Wiadomo, odpowiedzialność kuriera ale wiecie jak długo to się może ciągnąć ogarnięcie zwrotu pieniędzy i czy amazon nie będzie jakoś próbował zrzucić to na mnie? Wartość zamówienia to około 100 euro

Dodam, że rzucanie paczek pod drzwi z ich strony się zdarzało już częściej, ale nigdy nie zostałem okradziony

#niemcy #kurier #amazon #pytanie #prawo #olx
Pobierz Coxex - Mirki z Niemiec, spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja, mianowicie paczka z ama...
źródło: comment_1672614829fRoDUjQjSK3ONEuoOd8gSi.jpg
  • 8
@Coxex: mieszkam w Irlandii i te #!$%@? kurierzy z amazona zostawili ostatnio somsiadowi paczke pod drzwiami. Mietkie sercem mam to wzialem ja do siebie i oddalem somsiadowi jak wrocil ( po 3 dniach ) do domu. Ogólnie nie ma nad nimi chyba zadnej kontroli juz nigdzie.
Wiadomo, odpowiedzialność kuriera ale wiecie jak długo to się może ciągnąć ogarnięcie zwrotu pieniędzy i czy amazon nie będzie jakoś próbował zrzucić to na mnie? Wartość zamówienia to około 100 euro


@Coxex: wszystko jedno, napiszesz do nich i dostaniesz refund najpóźniej w ciągu 48 godzin. Nie ma się się co paczkami denerwować, których się nie podpisało
Zgłoś reklamację wraz ze zdjęciem do Amazona. Opisz sytuację. Powinni to uznać. Możliwe że będziesz musiał tam z kimś porozmawiać telefonicznie. Spróbować nie zaszkodzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Coxex: zaginione paczki z amazonu to standard, tak samo jak zwroty, z którymi nie ma problemu. No chyba, że klient odebrał paczkę, a do Amazonu zgłosił rzekomą kradzież (w niemczech dużo takich ludzi się zdarzało, dawałem im paczkę do ręki, a oni bezczelnie zgłaszali do Amazonu, że paczka zaginęła) to wtedy ban xD