Wpis z mikrobloga

@MostlyRenegade: to moze niektorzy powinni uspokoic sie i przestac robic zamieszanie wokol tego co robie? Bo pozniej koniec koncow wychodzi, ze mialem racje jak w przypadku dirlewangerowcow z batalionu Ajdar? Po tej akcji nazwano mnie agentem Kremla i grozono mi smiercia. Oskarzano mnie o fejki. Tylko zapomniano, ze Vanity Fair opublikowala zdjecia potwierdzajace to, o czym mowilem. A co jesliby mnie dorwali i zastrzelili? Zastrzeliliby agenta Kremla, a pozniej okazalo sie,
@MostlyRenegade: tzn mialem nie mowic o tym, ze w Ajdarze sa zjeby-dirlewangerowcy i mialem przekazac im pomoc? Mialem zrobic to samo co pewna polska dziennikarka, ktora ostzregala mnie, ze jesli rusze ten temat to bede skonczony i zrobia ze mnie ruskiego agenta? :-) A co z wolnoscia slowa, sprawiedliwoscia, prawda? Walczymy za to czy nie? Zasada "mowic o Ukrainie jak o zmarlym - dobrze albo wcale" jest totalnym zaprzeczeniem wartosci demokratycznych
Mialem zrobic to samo co pewna polska dziennikarka, ktora ostzregala mnie, ze jesli rusze ten temat to bede skonczony i zrobia ze mnie ruskiego agenta?


@tomasz-maciejczuk: Bianka Zalewska?

Ta, która brylowała wokół Prawego Sektora i Aidaru.

Według raportu Amnesty International, grupy prawicowych ukraińskich nacjonalistów popełniają zbrodnie wojenne na kontrolowanych przez rebeliantów terytoriach wschodniej Ukrainy, ponieważ w lokalnych mediach pojawiły się dowody na to, że ochotnicze bojówki obcinają głowy swoim ofiarom.

Uzbrojeni
oydamoydam - > Mialem zrobic to samo co pewna polska dziennikarka, ktora ostzregala m...
@oydamoydam: nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Przypomne tylko, ze bylem z Bianka w batalionie Ajdar bodajze w styczniu 2015. Poinformowalem wtedy o oddziale SS Dirlewanger dzialajacym w ramach batalionu Ajdar. Wrzucilem kilka fotek zrobionych telefonem i od razu dowiedzialem sie, ze to photoshop oraz ze jestem agentem Kremla. Zrobiono na mnie nagonke najwyzszej klasy, a ajdarowcy publikowali w sieciach spolecznosciowych posty wzywajace do zamordowania mnie. Tymczasem Vanity Fair... https://www.vanityfair.com/news/photos/2015/02/women-soldiers-ukraine-photos - w tym
Pobierz tomasz-maciejczuk - @oydamoydam: nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Przypomne tylko, ze...
źródło: comment_1672600978d2EZUkFpyVNklhXI7BNoZR.jpg
@tomasz-maciejczuk:

Zalewska to córka polskiego polityka, wicewojewody bialskopodlaskiego z lat 1992–1995.

Skąd u niej takie ukrainofilskie ciągoty? Skąd tak dobrze zna język ukraiński?

I skąd jej taka zażyłość z neobanderowcami Jaroszem etc?

Masz jakiś swój pogląd na tą sprawę?
@oydamoydam: w 2015 roku jezyk ukrainski znala raczej slabo jak na eksperta zajmujacego sie Ukraina. Co do korzeni, wiem, ale nie powiem. To sa prywatne sprawy Bianki i sama powie, jesli zechce. Ja ukrainski rozumiem, ale nie mowie po ukrainsku. Bialoruski rowniez rozumiem, chociaz slabiej. Mowie po rosyjsku, bo tego jezyka nauczylem sie w czasie wojny na Donbasie (2014/2015), a pozniej w czasie mojej pracy dla ukrainskich mediow (2015/2016), a nastepnie
Co do korzeni, wiem, ale nie powiem. To sa prywatne sprawy Bianki i sama powie, jesli zechce.


@tomasz-maciejczuk: To mnie najbardziej wkurza, że mają takie parcie na władzę w Polsce i jednocześnie wyraźne ciągoty banderowskie. Źle to nam wróży.