Wpis z mikrobloga

@Matrem: Najlepsze zamienniki są GreenCell z mojego doświadczenia, ale ciężko są dostępne. Jeszcze można polować na oryginał, ale to ponad 400zł.
Tak to to Ispot, ale z wymianą to z 700zł najmniej wezmą.
@wypokowy_expert: Dobrze, to znajdź mi ekspercie oryginalną baterię nówkę sztukę A1496. Na co dzień serwisuje komputery Apple, a baterii wymieniłem setki. I zamawiałem różne modele i moim zdaniem najsensowniej wychodzi GreenCell za ok. 300zł.

Może ekspercie powiesz mi, ile Ty w życiu wymieniłeś baterii w Apple i ile z nich sprawdziłeś?

@Matrem Jak chcesz, to słuchaj dalej wykopowych ekspertów od xD.
@Matrem: No właśnie jest problem, kiedyś próbowałem tych najtańszych to poszło przepięcie po niej. Najlepiej to poszukać oryginałów, czasem gdzieś ktoś odpali jedną sztukę czy coś, tylko cenowo to jest 400zł. Tutaj znalazłem jednego ziomka:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/nowa-oryginalna-bateria-macbook-air-13-a1496-a1466-zhg

A tak to bym brał ten Rhinocell, aczkolwiek jest niewiele tańszy od oryginału (jak się go znajdzie) - są nawet ok, tylko drogie.

Jak chcesz zamiennik tańszy próbować to patrz na pojemność - 54Wh lub
@razzor91: czyli ten RhinoCell jest git? Bo oni też nie mają info jaki jest producent baterii ale mają drogie te baterie dość i sa dobre opinie kupujących. Te baterie po 1000 też widziałem ale wydaje mi się że to jest zabieg typowy na Allegro że jak się komuś kończy na stanie produkt to daje zaporowa cenę, nikt nie kupi i cenę obniży jak przyjdzie dostawa, bo usunięcie oferty i dołożenie później
@Matrem: Tak, ten RhinoCell jest git. Ma dobre parametry i jakościowo też wysoki poziom. Parę razy ich używałem i nie było problemów.

Pracuje w firmie, gdzie jest ok. 1200 komputerów Apple w użyciu i po 3 latach (a cykl wymian laptopów jest 4 letni) bardzo często baterię są już w kondycji do wymiany [oryginalne] - a wymiana baterii jest na tyle prosta, że sami je wymieniamy na miejscu taniej niż w
@razzor91: dzięki, ja ogólnie się zastanawiałem mocno czy już teraz nie wymienić tego laptopa na M1, ale niestety ciężko było by mi go sprzedać bo bateria do wymiany i rok temu zalałem go wodą, więc w sumie sprawnego laptopa (zalanie nic nie popsuło, jedynie w serwisie go wyczyściłem) pewnie bym opchnął za maks kilka stów. Ja na baterii obecnej oryginalnej mam z 240 cykli ale laptop kupiony w 2018 roku i
@Matrem: Z wymienioną baterią spokojnie byś zgarnął 1500zł i więcej za niego. Tak patrząc po allegro.

Jak całe środowisko masz z jabłka, to pewnie, nie ma co się pchać w laptopa na Windowsie. Korzystaj póki jeszcze jako tako jest wspierany ;)