Wpis z mikrobloga

#konstruktor #mechanikaibudowamaszyn #cnc #obrobkametali #mibm

witam,
jak sądzicie jaką jakość powierzchni ma takie standardowe złącze? Potrzebuję to odtworzyć i połaczenie musi zachować szczelność. Ja przyjąłem, że płaskość powierzchni "czołowej" powinna wynosić 0,1, natomiast chropowatość Ra1,6.

Jak sądzicie, będzie git? Może jeszcze jakiś parametr powinienem uwzględnić?
Pobierz Wojtas_elo - #konstruktor #mechanikaibudowamaszyn #cnc #obrobkametali #mibm

witam,...
źródło: comment_1672581428P766inCyqxRVvCnhrIZf5A.jpg
  • 29
@Borys125: no właśnie nie chcę przesadzić pod względem dokładności wykonania jeśli może mniej dokładna powierzchnia będzie wystarczająca do uszczelniania, a jednocześnie nie trzeba będzie dokładać np. szlifowania powierzchni niepotrzebnie i detal mógłby zejść to prosto z tokarki/frezarki. A wtedy wiadomo, że też taniej i mniej nerwów czasami dla operatorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wojtas_elo: Płaskość 0,05 i Ra 1.6 bez problemu da się osiągnąć na numerycznej tokarce czy frezarce, po obróbce wykańczającej - tzn. wykonaniu ostatniego przejścia odpowiednim narzędziem z odpowiednimi parametrami, zbierając niewielką warstwę materiału. To zwykła praktyka, nie żadne cuda i nikt za to nie bierze 2x większych pieniędzy jak bredzą na studiach xD

Pamiętaj że koszty dodatkowej operacji tak naprawdę mają znaczenie dopiero przy robocie przy dużych seriach. Jeśli masz tego
@Borys125: to że to amerykańska firma o niczym nie świadczy, bo równie dobrze ten rysunek mógł wam zrobić hindus na praktykach, a waga tego szczegółu jest taka, że nikt na to nie zwrócił uwagi albo jak zwrócił to machnął ręką i olał.

Bo najczęściej waga rowków pod oringi jest taka, że one po prostu mają tam być, powierzchnia i dokładność wymiaru jaka wychodzi z przeciętnego numeryka jest i tak aż nadto