Wpis z mikrobloga

@mackbig: Ciekawe ilu polaków wie jak naprawdę wygląda życie w USA. Filmy, seriale i programy o licytacjach to trochę słabe źródło wiedzy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mackbig: troche ciężko mi w ten wykres uwierzyć. Dlaczego? Dlatego bo wg niego ok. 15-20% Rosjan ma positive view of USA, ale jednocześnie 95% ma taki pogląd na temat Rosji. Ja wiem, że tam jest propaganda i wyprane umysły, ale 95%? To przecież mało który kraj ma tak patriotyczną ludność. A jednocześnie to oznacza, że niemal 1/5 narodu dalej myśli pozytywnie o USA. To się coś niedodaje.
  • Odpowiedz
Polacy nie wiedzą, jaki w USA panuje rasizm, klasizm, służba zdrowia 100% prywatna, która zniszczyła niejedno domostwo, zero socjalów, które polacy tak uwielbiają,


@TymRazemNieBedeBordo: xD Poziom ignorancji niektórych jest przerażający. USA na służbę zdrowia wydaje większy odsetek PKB od Francji. Uwzględniając % kontroli wydatków na służbę zdrowia przez państwo to także ścisły top świata a zasiłki w USA są także gigantyczne. Licząc % wydatków socjalnych są średniakami ale wyłączając część emerytalną
Herubin - > Polacy nie wiedzą, jaki w USA panuje rasizm, klasizm, służba zdrowia 100%...

źródło: comment_1672588002kBYubQa02dbHpcZc8zi04n.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zarowka12: No chyba faktycznie inny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najbardziej proamerykańskie to te najbardziej na prawo a najbardziej prorosyjskie (razem z Chinami) to te najwyżej. Bliskość Amerykańskiej "kulki" tutaj nie ma znaczenia. Ona tylko pokazuje jak proamerykańscy są sami Amerykanie.
  • Odpowiedz
USA na służbę zdrowia wydaje większy odsetek PKB od Francji.


@Herubin: Może nie chodzi o same wydatki, ale przez kogo przechodzą, jak są wydatkowane i przez kogo. Jeśli biorą udział w tym firmy ubezpieczeniowe lub należące do nich szpitale prywatne to częściowo może tłumaczyć wysokie wydatki i niekoniecznie dana osoba nie płaci nic lub niewiele za opiekę zdrowotną (zresztą podobnie jak w wielu krajach europejskich płaci się za usługi publicznej służby
  • Odpowiedz
Nie wiem skąd te głupie mity o USA jako jakimś hiper liberalnym kraju pozbawionym socjalu i ingerencji państwa. Chyba jedyna dziedzina gdzie rzeczywiście mają jeszcze liberalne prawodawstwo to prawo pracy. (inna sprawa, że nie mają takiego urlopu poza niektórymi największymi firmami ale dostają większe podstawy więc biorąc niepłatny urlop wychodzi się na to samo co w Europie).


@Herubin: Bo wiele z tego to nie mity Może nie we wszystkich firmach w
  • Odpowiedz