Wpis z mikrobloga

Szukam lekkiej kurtki, która wygląda jak zwykła kurtka do chodzenia, a nie biegowa, ale nada się na łyżwy, w góry, itd. żeby się nie spocić.

TL;DR (nie czytać niżej):

Mam chory kręgosłup, raz poszedłem na lodowisko w zwykłej kurtce zimowej i się mocno spociłem, może od samego nacisku kurtki na barki. Musiałem kombinować z lżejszymi i cieńszymi ubraniami. Pod spodem nie może być bawełna. A jak wy się ubieracie na aktywności w zimie?

Byłem w Intersporcie, byłem w 4F, byłem w sieciówkach i usłyszałem, że takie rzeczy mają na wiosnę i jesień.

#ubrania #kurtka #lyzwy #sport #modameska
  • 3
@SendMeAnAngel: Kupowałem w decatlonie polara grubego z termiką do -20. Musze przyznać że zimą przy -15 z termowaktywką i cienką bluzą jest spoko bo można porozpinać sobie boki i jest "przewiew" przy wysiłku. Nazwy ci nie powiem bo mam to juz z kilka lat ale o tej porze to mają pewnie tego sporo (w końcu sezon zimowy).

4f walić bo oni potrafią nie mieć krótkich spodenek na miejscu i każą sobie
Salewa Ortles Hybrid TWR


@k0lasz: cena konkretna ( ͡° ͜ʖ ͡°) a czy faktycznie warto tyle wydać? pytam na przyszłość

Zwykła kurtka narciarska (membrana 3000, wyższa byłoby jeszcze lepiej) przy niskiej intensywności na rowerze daje radę, a kiedyś na łyżwach mocno się w niej spociłem i przy 10°C idąc pieszo też się pociłem. Widocznie inaczej jest w ruchu.