Wpis z mikrobloga

#zakupy #reklamacja #allegro #pytanie

Kupiłem na allegro łóżko z materacem miesiąc temu. Dopiero teraz mam czas żeby się tym zająć, wcześniej jedynie rozpakowałem paczki ze stelazem i szkieletem żeby sprawdzić, czy wszystko jest.

No i dziś zabieram się za składanie i już na dzień dobry listwy stelażowe mają nawiercone dziury tak, że po skręceniu listwy nie nachodzą na siebie idealnie, tylko sporo wystają na zewnątrz, na dodatek mają sęki i są wypaczone. Na tym skończyłem, bo po co marnować siły i zużywać resztę śrubek bez sensu.

Otworzyłem dyskusje i w zasadzie towar nadaje się jedynie do zwrotu bo co z tym zrobic innego? Tylko teraz nie bardzo wiem, jakbym miał zapakować i odesłać elementy dwumetrowe i tym podobne, nigdy do tej pory nie musiałem reklamować w ten sposób. Co się robi w takim wypadku?
Toszeron - #zakupy #reklamacja #allegro #pytanie

Kupiłem na allegro łóżko z matera...

źródło: comment_1672495583vAZN1UlSvz6dwzs5PM4QPc.jpg

Pobierz
  • 12
Co się robi w takim wypadku?


@Toszeron: moim zdaniem nie ma podstaw do przyjęcia reklamacji z tytułu rękojmi, w związku z tym zostaje odstąpienie od umowy i wysyłka na własny koszt

skorzystaj z jakiegoś brokera, jak np. Apaczka.pl, i zamów przez niego kuriera, wysyłka wyjdzie pewnie koło 40-60 zł
@Toszeron: z drugiej strony tak samo? Moze pomyliliscie i ta listwa powinna isc z drugiej steony (zamiana ich miejscami).
Albo w firmie dali Wam dwie prawe czy dwie lwwe, wtedy powinni normalnie wymienic.
@dziabonq: @Megawonsz_dziewienc: @Podajehaslookon:
Od zakupu minął miesiąc, w związku z tym stanęło na tym, że rezygnuje z zakupu odsyłając na swój koszt przy zastrzeżeniu żadnych negatywów na allegro ( ͡° ͜ʖ ͡°) proponowano mi jeszcze wymianę wskazanych elementów na nowe ale nie chcę, nie mam zaufania .

Moja wina, że się późno zabrałem. 80pln kurier, to wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)