Wpis z mikrobloga

Elo.
Mój kontakt z drukiem 3d się sprowadza do tego, że kiedyś widziałem drukarkę z bliska i mam magistra (doktoratu jeszcze nie) zdobytego na youtubie. No i chcę kupić sobie drukarkę.

Nie mam wielkich planów na ten moment co do druku. Raczej, rzeczy użytkowe niż zabawki czy figurki. Jestem bardzo otwarty na modowanie, ale chcę być relatywnie gotowy do druku już od początku, żeby nie studzić zapału.

Teraz moje pytanie co polecicie na pierwszą drukarkę.
Mam 3 typy tak na szybko:
1. Modowana Anet A8 Plus - duże pole, drukarka ogarnięta i na chodzie, parę modów jak poziomowanie stołu i wymienione dysze itd. Na minus już trochę stara konstrukcja. Mogę zobaczyć jak drukuje i jak się nic nie posypie to mi się spodoba, bo tylko tyle jestem w stanie ocenić w kwestii stanu.
2. Ender 3 v2 - Popularna drukarka o dużym community moderskim.
3. Ender 5 Pro - w zasadzie ta sama cena co Ender 3, ale gdzieś czytałem opinię że trochę lepsza konstrukcja niż 3. Ciut wyższe pole do druku.

Na niekorzyść Endera przemawia fakt, że niby kładą coraz bardziej lachę na jakość, ale kij wie co mi się trafi. No i chyba bowden jest jakimś tam minusem. Aneta może też nie słynie z jakości, ale jak ktoś ogarnął jej mody to chyba te problemy zostały w dużej mierze zażegnane.
Dodatkowo między Anetą i Enderami jest jakieś 4-5 stów różnicy.

Nie do końca czaję te wszystkie płyty główne 8-bit i 32-bit. Skoro silniczki jeżdżą to co za różnica. No ale Endery już chyba mają 32-bit.

Biorę po 500 od każdej z drużyn i słucham Państwa.

#druk3d
  • 35
@majsterkong: żadnych anet, jak lubisz modowac to ender lecz ja teraz kupilbym cos drozszego ale bezproblemowego bo zmodujesz endera i wyjdzie cena jak za lepsza gotowa drukarke xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@majsterkong: teraz kupiłbym pruse ale kiedyś byłem w twojej sytuacji i wziąłem endera trójeczkę i w sumie nie żałuję, sporo się nauczyłem a modowanie to fajna zabawa (ʘʘ)
modowanie to fajna zabawa


@cocamide: słowo klucz: zabawa. Przyznaję - też się dużo nauczyłem z enderem i jego modowaniem, kalibrowaniem itd, ale problemy zaczynały się jak chciałem coś faktycznie wydrukować.

Prusa praktycznie stockowa, cena podobna co ender z wszystkimi modami, wydrukowane kilkanaście kilo filamentu i... nudno - po prostu działa. Jak chcę coś wydrukować to włączam, sprawdzam czy nic nie leży na stole i jazda.
@44gts: Co jest takiego złego w Anecie? Tania, ogarnięta. Wydaje się że klikam i bzikam.
Nie wiem czy lubię modować. Pewnie tak sobie. Raczej mam dryg do majsterkowania i mnie to w żaden sposób nie przeraża.

@cocamide: Prusy na pewno nie kupię. Nie wiem czy mi zajawka siądzie, a kłaść kilka tysięcy mi się nie uśmiecha. Na pewno nie na start. Nawet jeśli prusa daje większe szanse na odsprzedanie, to
@7uras: A widzi piękny Pan, przed pytaniem już poczytałem. Paliła się Aneta A8, ta A8 Plus ma inną płytę główną, z kontrolą temperatury. Jedyne co teraz widziałem, że się zdarzyło, to słabe łączenia rozgrzały kable - ocenili że pewnie były zalutowane końcówki. Nawet w podlinkowanym dokumencie jest Aneta A8, bez plusa, a to w sumie 2 różne konstrukcje, nawet ze względu na samą ramę.

@Podstarzaly_Mandalorianin: Czemu trudniejszy do ogarnięcia? I
@7uras: Z jednej strony tak, ale z drugiej na reddicie polecają też inne niezawarte w tym dokumencie. I znowu ich jest dużo i znowu nie wiem. Ale teraz analizowanie sceny moderskiej, części zamiennych itd. to dla mnie masakra, bo ja jeszcze nic nie czaję i nie wiem czy to co czytam ma dużo sensu czy nie.

Inna sprawa to drukarka nowa czy już zmodowana, żeby wyciągnąć z niej więcej. Bo jednak
kierunku drukarki używanej po modach


@majsterkong: szczególnie takiej której działanie zna tylko poprzedni właściciel bo tak nakombinował, że nikt inny tego nie ogarnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kup se pruse mini i bzikaj znaczy drukuj
@7uras: Prusy nie chcę. To już wolę coś tam podłubać i skończyć w tej samej cenie co prusa, niż kupić i się zastanawiać czy dobrze zrobiłem, a już w ogóle jak już trafi się jakiś problem to będę sobie pluł w brodę, bo jednak w tej cenie kupię 2 inne drukarki. A ja nawet nie wiem czy będę drukował więcej.

A może jakieś inne wynalazki jak Sovol czy Elegoo ?
majsterkong - @7uras: Prusy nie chcę. To już wolę coś tam podłubać i skończyć w tej s...

źródło: comment_1672486566psjrM0nSDY1uEsZDIFhqHv.jpg

Pobierz
@majsterkong: Ender 3 jest spoko jak będziesz miał czas i cierpliwość by przy nim dłubać czy instalować mody. Bez tego też będzie drukował jako tako, ale im więcej czasu mu poświęcisz tym lepiej. Można się dzięki temu dużo nauczyć o działaniu tego typu urządzeń plus części są w miarę tanie i łatwo dostępne. Największa wada konstrukcji Endera 3 to tylko jedna oś Z, przez co ma skłonność do Z wobble czy
Pozwolę sobie zawołać wszystkich co się zainteresowali: @44gts, @cocamide, @Diabl0, @tomszczyk, @7uras, @Podstarzaly_Mandalorianin, @nostalgiwolf

Napaliłem się teraz na te Sovole. Do wyboru mam SV06 i SV05. W zasadzie można zestwić z Enderem 3 i 5.
Zdaję sobie sprawę, że niekoniecznie takie macie drukarki ale byście fachowym okiem spojrzeli czy na papierze to wygląda spoko i czy w recenzjach to wygląda spoko to już w ogóle byłoby
@majsterkong ja raczej nie pomogę, bo pierwszy raz słyszę taką nazwę. To też swoją drogą o czymś świadczy, bo śledzę tematy zarówno tutaj jak i na jakichś forach, więc pytanie czy nie będzie problemów z supportem w razie problemów, gdzie w przypadku takiego endera masz wszystko rozklepane. Dla mnie byłoby to istotne przy drukarce budżetowej.