Wpis z mikrobloga

hej @orlen_lite, przejeliście #pgnig. Dzisiaj dostałem rachunek za gaz (30.12.2022) który został wysłany 16 grudnia dzięki waszej współpracy z #pocztapolska z terminem do zapłaty 28.12. Rozumiem że nie naliczycie mi odsetek, a jak naliczycie to wasz Czempion mi zwróći? Czy jak to jest?
  • 3
@syx2: ogólnie z fakturami za media były zapisy regulaminu typu, że zobowiązują się dostarczyć np. 7 dni przed terminem zapłaty. Jak nie dotrze wtedy, to trzeba reklamować u firmy, która wystawiła fakturę, wtedy nie naliczą odsetek.

Warto się upewnić jaki termin jest u tych. Jednak skoro dotarła po terminie płatności, to na pewno za późno, więc reklamować.

Niestety niektóre firmy od pewnego czasu nadają faktury krótko przed terminem płatności, nie zważając
@syx2: reklamacja może być dokładnie jak ten wpis, brakuje jedynie numeru klienta (ewentualnie danych adresowych, jak dostawca wymaga).

Więc no skoro już wpis powstał, to wystarczy go skopiować do e-maila, wtedy będzie jako oficjalna reklamacja.

Ogólnie dostawca sam z siebie nie nalicza odsetek jak był problem masowy z wysyłką danej partii faktur, wtedy o tym informują. Inaczej mogą być odsetki, choć pewnie zależy, być może niektórzy dostawcy mają kilka dni akceptowalnego