Wpis z mikrobloga

Dobrych kilka lat nie jadłem w #mcdonalds , wcześniej też bardzo okazjonalnie.

Dzisiaj w trasie znajomi namówili mnie na wizytę w tym przybytku, czemu nie.
Uznałem, że zaszaleję i wezmę ulubioną kanapkę z dzieciństwa (zaraz po cheesie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) czyli McRoyala. Jako, że chciałem też kawę, pani namówiła mnie na zestaw powiększony który kosztował łącznie 29,40 zł.

Gdy zobaczyłem tą psininę w pudełku to myślałem, że pomylili zamówienie i dali mi zwykłego cheesburgera. Nic bardziej mylnego - tak oto prezentuje się legendarny McRoyal z restauracji pod złotymi łukami (w komentarzu porównanie z materiałami reklamowymi).

Na to powinien być paragraf.

#gotujzwykopem #jedzenie #zalesie

PS
Dobre nie było, gorące też nie, za to zabiło głód na 15 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz ATAT-2 - Dobrych kilka lat nie jadłem w #mcdonalds , wcześniej też bardzo okazjonalni...
źródło: comment_1672402523c3TMC7hhgkWBaR7Dof8hT9.jpg
  • 102
@Tigermass: @ATAT-2: Ceny w maczkach się różnią ale jest to jakieś 1-2zł na zestawie/dużej kanapce. 2foru czy tam zwykły hamburger kosztuje tyle samo. Od czego to zależy? Nie wiem, ale raczej nie od położenia bo znam dwa maczki przy tej samej trasie praktycznie, oba w tym samym mieście, odległość między nimi ok. 3-4km i ceny mają różniące się (o jakieś 1zł).
Ceny na lotniskach to inna bajka i są chyba
@ATAT-2: protip - prosisz o dodatkowe ogórki cebule musztarde keczup bo to jest za darmo. Jak trafisz na normalnego gośćia w kuchni to ci rzeczywiście da dużo więcej. Do tego kupowanie pojedynczego jest bez sensu, podwójny zawsze ma lepszy stosunek ilości mięsa do ceny.

A pozatym to nie wiem czego się spodziewałeś. To jest z założęnia najtańszy i najszybszy fastfood. Sama kanapka ma ponad 500kcal, duże frytki ok 450. Wygląda to
@ATAT-2: "podobno" to najpierw zweryfikuj to co piszesz... W apce nie moge sprawdzic lotniska, bo nie da sie zamowic, ale ze zdjec paragonow wynika, ze ceny sa takie same/podobne(przynajmniej te w gdansku). Bylem w wielu makach i nie zauwazylem roznicy, wiec albo jej nie ma albo jest znikoma, a tak jak kolega @Vadzior: napisal, jak masz apke to kupon da te sama cene(wlasnie oprócz lotnisk) chociaz i tam mak bedzie
@LifeReboot: Aha xD Wątpię, że można takie modyfikacje sobie robić, taka informacja musi iść od kasjera na kuchnię. W tym automacie do zamówień w przypadku royala modyfikację o jakiś piszesz nie są dostępne, można jedynie odjąć składniki. Dodać można np. pomidora, mięso, papryczki, boczek - oczywiście za opłatą.

Podwójnego royala (i wieśmaca) nie ma już w menu ( ͡° ͜ʖ ͡°) możesz go sobie jedynie zażyczyć za
@Tigermass: nie wiem, może ceny ustala się na podstawie obrotów/natłoku ludzi? Albo jakieś franczyzy/lokale bezpośrednio maka? Nie mam pojęcia. W wawie poklikaj sobie w apce sąsiadujące lokale i będą różne ceny tych droższych kanapek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: ta kanapka ze zdjęcia promocyjnego jest dokładnie taka sama jaka dostałeś. Jedynie składniki są przesunięte na bok, żeby wyglądało na pełną
ogórki cebule


@LifeReboot: A o tym nie wiedziałem.

powodzenia znaleźć 1000kcal w takiej cenie, ciepłe i wydane tak szybko.


@LifeReboot: Tylko wiesz, macowe 1000 kcal starsza na 15 minut po czym znowu jesteś głodny. kalorie kaloriom nie równe.

podobno" to najpierw zweryfikuj to co piszesz...


@Tigermass: Zweryfikowałem, dlatego o tym piszę i jak widzisz inni potwierdzają.

@ATAT-2: ta kanapka ze zdjęcia promocyjnego jest dokładnie taka sama jaka dostałeś.
Za 15 złotych to ledwo sobie zrobisz u siebie w domu dobrego burgera


@kuroszczur: ale bzdury XD Sam pieke bulki brioche i robie sosy i po przeliczeniu na sztuke to burger wychodzil mniej niz czis w maku. Znajomi mowia ze #!$%@? R Z E M I E S L N I C Z E sojowe knajpy z memow gdzie licza po 50zl XD

Chyba ze gdy robisz burgera to wrzucasz 400g
@eric2kretek: Ciekawy #!$%@? jestem jak? Cena kilograma rostbefu podchodzi pod 80 złotych/kg, więc 200 gramów wychodzi po 16 zeta i to samo mięso. No chyba, że kupujesz zmielone gówno w Lidlu/Biedrze, ale nie nazywaj tego burgerem. Ech, coraz więcej amatorów pcha się do gry, Panowie
@ATAT-2: Zabawne jest to że foto z reklamy zawiera burgera który faktycznie wychodzi z kuchni tylko że jest sfotografowany tak żeby wyglądał lepiej. Ser estetycznie wylewa się z bułki, kawałki warzyw i sos nałożony strzykawka w dokładnie te miejsca co trzeba. A wszystko ułożone w pod odpowiednim kątem.
@eric2kretek: Ale wiesz, że kg gotowca mielonego to 35zł i wyżej? Lepszej jakości mięso to ok. 40-45zł. Bez zmielenia, jakaś kostka gulaszowa. Mięso dedykowane pod burgery to prawie 50zł. A dobre to ok. 60zł i w górę. Jak w lato braliśmy z dobrego sklepu mielone 80/20 to płaciliśmy 56-58zł jakoś. I była to tania opcja i większa ilość (5kg+ jakoś).

Ty za to robisz te burgery z trocin xD

tu masz
@ATAT-2: ogólnie to jest śmieszne, że McD co najmniej od paru lat wychodzi porównywalnie lub nawet drożej w porównaniu do niesieciowych burgerowni. Oczywiście ich kanapki są tańsze, ale są bardzo małe, realnie zamiast burgera za 30+ złotych gdzie indziej bierzesz dwa macdonaldowe za kilkanaście lub podwójnego burgera praktycznie w tej samej cenie, bo te ich kotleciki są takie małe, że dwa ledwo wyrównują jeden porządny. Nawet taki sobie Pasibus wychodzi ostatecznie