Wpis z mikrobloga

Siema, szukam informacji o tym jak najtaniej wypłacić USD z xtb i zamienić je na złotówki. Obecnie mam konto w kantorze Aliora, ale widziałem posty, że banki pośredniczące pobierają prowizję ok. 27$. Z tego co wiem, to xtb używa kont Pekao, więc przelew wewnętrzny w dolarach powinien być darmowy na konto walutowe Pekao. I tutaj moje pytanie, jak wygląda spread na USD w kantorze24 banku Pekao? W aliorze są to około 3 grosze, w Pekao są podobno mniej korzystne, a przy większych kwotach może być to decydujące. Ma ktoś może konto w kantorze24 Pekao i mógłby sprawdzić? Albo jeśli znacie inne sposoby to chętnie poznam.

#xtb #pekao #aliorbank #banki
  • 9
  • Odpowiedz
@Astronarciarz: Prawidłowo, dolar spadł to czas wymienić na złotówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Masz tu dwie operacje:
1. Wypłata
2. Przewalutowanie

Nie muszą się one odbywać w ramach jednej instytucji. Możesz np. wypłacić do Pekao, a na PLN wymienić tam gdzie będzie lepszy kurs (przykładowo Walutomat)
  • Odpowiedz
@Asceus: Niekoniecznie planuję dokładnie teraz wymieniać, ale chcę mieć możliwość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak, ale w takim wypadku zakładam, że dochodzą kolejne koszty przelania USD z pekao przykładowo do walutomatu, czy jest to darmowe?
  • Odpowiedz
Tak, ale w takim wypadku zakładam, że dochodzą kolejne koszty przelania USD z pekao przykładowo do walutomatu, czy jest to darmowe?


@Astronarciarz: Jeśli taki kantor posiada konta w różnych bankach (jak w tym przypadku) to nie.
  • Odpowiedz
@Astronarciarz: Darmowe. Tak jak z XTB przelew jest bez dodatkowych kosztów, bo jest w ramach jednego banku, tak samo to działa z każdą inną firmą, gdy konta są w tym samym banku.
  • Odpowiedz
Niestety walutomat pobiera prowizję 0.2% przy wymianie, więc już średnio się opłaca. Może ktoś ma jednak konto w kantorze pekao i poinfurmuje o wysokości spreada? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Niestety walutomat pobiera prowizję 0.2% przy wymianie, więc już średnio się opłaca


@Astronarciarz: Tylko te 0,2% w niczym nie wypada gorzej niż Alior którego używasz

Na obecną chwilę kurs kupna (przez kantor) USD
Kantor
  • Odpowiedz
Poza tym Walutomat to tylko przykład typu usługi jaką można wykorzystać do takiej wymiany. Nikt nie każe akurat z tego korzystać, jak już wspomniałem wyżej może być to dowolna firma która ma konto w tym samym banku. Inny przykład KantorEkspert ma teraz kurs 4,3770.
  • Odpowiedz