Wpis z mikrobloga

@adamczwa: w miarę jak rozładowuje się bateria to pewnie silnik ssie coraz słabiej. Raczej wątpię żeby silnik był zasilany z przetwornicy DC-DC trzymającej stałą moc na wyjściu.
@FLAC: Oczywiście że jest zasilany z przetwornicy, mało tego ten silnik to BLDC.
@adamczwa: W moim egzemplarzu zepsuł się bezpiecznik polimerowy i w trybie "silny" i "turbo" po chwili pracy mocno zwalniał i się wyłączał całkowicie.
@dktr: a to widzisz ciekawostka. Byłem pewien jak wszystko co pobiera większą moc jest wpięte bezpośrednio w baterię i tylko sterowane PWMem albo innym sterownikiem.
To że to BLDC to wiem, przecież szczotkowych się już nie stosuje praktycznie poza najtańszymi urządzeniami ze względu na żywotność i pył grafitowy.
@FLAC: No właśnie stosuje się oba, w moim odkurzaczu są 4 silniki szczotkowe - po jednym na koło, jeden na szczotkę kątową i jeden na szczotkę obrotową wewnątrz i BLDC w turbinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dktr: a widziałeś gdzieś może serwisówki do tych odkurzaczy? Parę lat temu szukałem (z ciekawości) i niewiele było dokumentacji poza jakimiś filmami na YT jak rozkręcić odkurzacz i wyciągnąć włosy z kółek.
@adamczwa szczotkę i filtr wymieniłeś?
Ile czasu ma ten odkurzacz?
W swoim xiaomi co roku wymieniam szczotkę i filtr.
Do tego sam filtr przed każdym odkurzaniem #!$%@? sprężonym powietrzem, bo one się bardzo łatwo blokują pyłem.

Jeśli wymiana tych elementów eksploatacyjnych nie pomoże to powinieneś rozebrać odkurzacz i wyczyścić go w środku.