Wpis z mikrobloga

Oglądam lajwa z Wielki Elektronik i twierdzi, ze nie wolno ładować niczego konsolą np pada bo walnie most. Czy się z nim zgadzacie? Jak ładujecie swoje pady?


@MxS89: ja mam trochę problem z tym gościem. Bo z jednej strony fachowiec ale jak czasami fuszerę #!$%@? z drutowaniem to człowiek się za głowę łapie.

Zresztą bierz pod uwagę, że oni też mogą gadać głupoty na zasadzie "jestem przekonany, że tak jest". Taki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MxS89: źle zrozumiałeś. Tu chodzi o to że ktoś połączył powerbank do portu USB w konsoli (chciał. Wtedy uległ uszkodzeniu most bądź CPU.
Pytanie czemu nie ma żadnego zabezpieczenia.
@korbuzz: Dwa razy powtórzył, że walnie most, bo konsola nie służy do zasilania urządzeń o większym napięciu nisz np klawiatura, dysk etc( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie to dość dziwne ale idzie w zaparte, że nie można i jak ktoś ładuje to robi błąd. Ja tak zawsze ładuje pady dlatego zapytałem. Dziwne rzeczy
@MxS89: wolno, miał ostatnio usterkę gdzie napięcie poszło (pewnie po data) przez USB w konsoli i uwaliło most. Konstrukcyjnie konsola jest słabo zabezpieczona przed takimi wypadkami i gość odradza, w sumie słusznie :p
@OEM_crv: Racja jest słabo zabezpieczony ale pad. Nie jest to jakieś super pożerające energie urządzenie. Smartfon czy powerbank tak ale pad. Pewnie tak może się zdarzyć dlatego wolałem to zweryfikować.
Skoro mamy ekspertów w wątku to skorzystam i zapytam: jaki prąd wyjściowy mają konsole na usb? Jest sens ładować jeśli to zwykłe 0,5A jak w usb2.0?


@Andr3v: Bo pady więcej nie potrzebują. Zresztą czym mniejszym prądem łądujesz aku tym lepiej. I tam raczej jest USB3 więc pewnie prąd już jest 1A zamiast 0.5A.

Zresztą nie wiem nawet czy jakbyś miał 3A to pad by łyknął więcej niż np 0.5-1A.
@nandrolone: Też to czytałem ze sto razy i ładuje już tak pady ponad 3 lata na ps4 i na Nintendo Switch wcześniej na innych konsolach też tak robiłem. Dlatego zdziwiło mnie te stwierdzenie, że pada most od ładowania. Szczególnie, ze pady nie pobierają dużego napięcia.
@MxS89: Pewnie ma na myśli to ze porty usb obsługuje most a nie dedykowany kontroler podłączony do mostu/magistrali. Podłączając coś #!$%@? do konsoli(zwarte/przebite linie D+\D-) padnie most i będzie grubo. Dowody anegdotyczne typu „ja ładuje i jest zajebiscie” to nie dowód ze jest zajebiscie ;)
@MxS89: W poprzedniej generacji widziałem dużo Plejek z upalonymi portami USB. Ale w zasadzie mi się nigdy to nie przytrafiło mimo podłączonego pada 24/7 do przedniego wejścia.
@Pan_Slon: raz ktoś podłączył ładowarkę pod USB czego robić nie wolno, potem się typ przejęzyczył pewnie na live bo znając życie miał na myśli właśnie te ładowarkę a jakiś wykopek do końca życia nie będzie ładował pada przez USB konsoli mimo ze producent potwierdza ze ok.

Ach ta logika bordo( ͡° ͜ʖ ͡°)