Wpis z mikrobloga

cześć Mirki! z tego co widzę, niektórzy z Was zajmują się #3dsmax #photoshop #autocad #komputery #grafika3d itd, może ktoś będzie w stanie doradzić mi w sprawie zakupu sprzętu?? Sprawa wygląda tak: kupuje komputer pod 3ds maxa (rendering w vrayu), autocad, photoshop, illustrator, rhinoceros + grasshopper. To jest główne i można powiedzieć że jedyne zastosowanie komputera, w gry nie gram w ogóle ;) Komputer oczywiście będę składać, chciałbym zamknąć się w 4k, ale jeśli będzie sens jestem w stanie dać więcej. Całość będzie pracować przy dwóch monitorach - dell U2412M + plus monitor pomocniczy, coś znacznie mniejszego. Komputer nie będzie podkręcany, może raczej rozbudowywany (więcej ram, choć wątpię żeby było to konieczne). Teraz przechodzę do szczegółów - priorytet dla mnie to jak najmocniejszy procesor + duża ilość ramu. Do tego dysk ssd + standardowy. Na karcie graficznej chce zaoszczędzić - wystarczy coś ze średniej półki. Cała reszta (zasilacz, płyta, obudowa) nie musi być ultra super, ale oczywiście nie może być tak, że przez słaby zasilacz, procesor nie może działać w pełni swojej mocy. Jak na razie to mam takie typy: procesor i7 - 4770, ram 16gb (2x8 ddr3 np. kingstona?), 120gb ssd kingston V300, 1tb hdd np. firmy wd, karta graficzna GTX 650Ti 2gb, zasilacz 450W Corsair, napęd optyczny jak najtańszy - prawie w ogóle nie używam, płyta główna ASRock B85 PRO4, obudowa coś w stylu Zalman Z9 plus - byle by miała wiatraki. Cena takiego zestawu to ok. 3500zł. Co sądzicie? Co zmienić?
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DBR9: @snicer: tyle, że jak napisałem na wstępie pracuje w 3dsie + vray - stąd potrzebuje mocny procesor i nie specjalnie zależy mi na karcie. w vray (z tego co mi wiadomo), cały render opiera się na procesorze. Gdybym robił w blenderze, wymienił bym go w pierwszym wpisie, a jak widać nie ma go tam ;)
  • Odpowiedz
@snicer: widze, jasne robi gigantyczne wrażenie. Ale nie zmienia to tego, że komputer kupuje pod takie narzędzia jakimi się na chwilę obecną posługuję. Blendera znam bardzo słabo, używałem dosłownie parę razy. nie mówię, że nie, pewnie kiedyś i nad nim przysiądę, ale to wtedy będę się zastanawiał czy zmieniać sprzęt pod niego
  • Odpowiedz
@DBR9: tyle że vray (vray RT) który renderuje w oparciu o gpu jest już zupełnie innym programem niż ten który korzysta z cpu (vray ADV). czyli tak czy siak, musiałbym przeskoczyć na inne narzędzie. Myślę też, że po prostu renderowanie na gpu jest znacznie droższe, choć pewnie szybsze? nigdy tego tematu nie zgłębiałem, interesująca sprawa i warta rozkminienia, choć bardziej logiczne wydaje mi się kupienie komputera pod to, jakimi umiejętnościami
  • Odpowiedz
@DBR9: hmmmm, generalnie muszę to przemyśleć, ale przekonuje się chyba do tego rozwiązania. był byś w stanie podpowiedzieć mniej więcej jakie karty były by do tego najlepsze?
  • Odpowiedz
@hlaskower: Swego czasu składałem kompa do podobnych zastosowań. Budżet do 2 tys. więc nie ta liga, ale coś tam może dorzucę. Na pewno jakbyś decydował się na mocne CPU to kup dodatkowe chłodzenia procesora. Mój bez tego, przy obciążeniu, chodził jak samolot. No, ale teraz wszyscy polecają stawiać na GPU więc pewnie dobrze jest w tą stronę iść. Przy okazji SSD wspominałeś coś tam o tym ile zajmują programy. PS
  • Odpowiedz