Wpis z mikrobloga

Pomyślcie. Jakby ktoś Wam powiedział końcem roku 2021, że za rok ruscy będą skompromitowani to czy wielu by uwierzyło?

W ciągu roku ruskim udało się:
- obalić mit o militarnej potędze. Zaczynając od taktyki idąc przez sprzęt a kończąc na ludziach
- przybliżyć UA do zachodu i na zawsze oddalić ją od rosji
- spowodować, że zachód uniezależnia się od ruskich surowców
- a ruscy uzależniają się od odbiorców z krajów jak Indie, które płacą ułamek tego co płaciła Europa
- powiększyć NATO (póki co nieoficjalnie ale jeszcze w lutym Szwecja/Finlandia nie chciały wchodzić do NATO żeby nie podgrzewać atmosfery, a teraz ... oficjalnie to tylko kwestia czasu)

Pamiętam jak zaczął się atak 24 lutego. Jeden z kierowników przyszedł do mnie i mówił jak to szybko Ukraina padnie. Znając Ukraińców ale też opierając się na nadziei mówiłem, że nie ma bata i nie odpuszczą tak łatwo. Potem odliczanie - pierwszy zestrzelony helikopter, pierwszy rozwalony czołg. Wcześniej wydawać się mogło, że to będzie tylko wymachiwanie szabelką.

Ja wiem, że to co się dzieje jest dla narodu ukraińskiego tragedią ale Świat na tym wygrywa i kiedyś się odwdzięczy.
Rok temu Putin mówiący o atomie budził strach. Teraz wszyscy się śmieją i zapijają kaszankę maślanką.
Rok temu Medwiedew mówił, ze zatrzymają się w Lizbonie. Ludzie czuli niepokój. Teraz otwierają browarka i śmieją się z karła na forum


#ukraina #wojna #rosja
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach