Wpis z mikrobloga

@skaza: Człowieku pytam się o różnice i wady, ty nie wiesz i piszesz, że jedno jest dla modowych instagramerek. Po czym nazywasz mnie pustostanem. Typowy wykopek #p0lak pełny nienawiści.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@asiaczk: kawę z kawiarki można porównać trochę do espresso, napar z dobrej ciemno palonej kawy powinien być esencjonalny i mocny. Idealny na przykład pod kawy mleczne.

Aeropress znowu to kawy przelewowe. Idealnie wychodzą kawy jasno palone. Dobrze zaparzona kawa jasna będzie herbaciana, słodka i lekka w smaku. Znowu zwykła marketowa kawa będzie z aeropressa podobna do zwykłej sypanej zalewajki. Może trochę lżejsza w smaku.

Wady są takie że aeropres jest
  • Odpowiedz
@Dumpster: Dzięki :) Sama od lat korzystam z kawiarki i uwielbiam, ale piłam ostatnio u znajomych kilka razy z aeropresu i była mega. Domyślam się, że mieli dobrą kawę i pewnie obcykane jak to zrobić. Podoba mi się kwestia jak szybko to się czyści.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@asiaczk: no, w aeropresie mega różnice robią ziarna i warto spróbować na poczatek jakieś z naprawdę dobrej palarni. Jak kupisz ziarna z Afryki i odpowiedni zmienisz to wychodzi herbatka owocowa w porównaniu do kawiarki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@asiaczk: aeropres czyści się szybko nalewając trochę wody i wylewając potem całość do np kosza na odpady. To tylko plastykowa rurka, tłok się nie brudzi przy odpowiednim parzeniu. Jest też metalowy wielorazowy filtr zamaist papierowych w opcji.
W ap masz dużo możliwości zmiany parametrów parzenia, w kawiarkę w zasadzie jedno optymalne ustawienie. Da się z ap zrobić delikatne "lury" o owocowym smaku, da się też coś co się zbliża do
  • Odpowiedz
@RadeqW: To akurat mam i przerabiałam czasami z lenistwa nad kawiarką :P Z aeropresu miałam okazję tylko próbować, a nie robić dlatego byłam ciekawa waszych opinii. Jak widać można uzyskać normalne informacje od ludzi poza amebami pokroju @skaza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@asiaczk: obiema metodami uzyskasz dobrą kawę, ale tak jak mówisz - najwięcej zależy od operatora, ziaren i jakości twojego przemiału.

kawiarka - kawa wychodzi zapylona i gęstsza niż z AP. Można przykleić do sitka nad kawą filtr od AP, ale ta pyłowość dodaje body i lepiej imituje to espresso. Do kaw mlecznych zajebista. Możliwości zmiany parametrów i wyciągania nowych smaków są mizerne. Zmielisz za drobno to zatkasz, za grubo to
  • Odpowiedz