Wpis z mikrobloga

Pytanie do specjalistów od elektryki...

Coś mi po latach zaśmierdziało w kuchni (w kablach rzecz jasna, bo gdzieś tam musiało nastąpić zwarcie) i po tym całym zabiegu sprawa wygląda tak. W kuchni mam włącznik podwójny, jak włączę jedną stronę to zapalają się 3 lampki, a powinno 6, jak włącze drugą stronę, to zapala się jeszcze jedna i te 3 które już były zapalone zapalają się jeszcze mocniej ( :D ) oraz lampeczka kinkietowa gaśnie.

Czyli wszystko w cały świat, ale może jakiś SZPEC ELEKTRYK zna tego typu anomalnia będzie w stanie rzucić pomysłami jak to naprawić. Nie chcę skuwać całego sufitu, ścian itp. aby znaleźć przyczynę, to mega ostateczność.

Proszę bardzo o pomoc/porady, dziękuje!

#elektryka #swiatlo #elektryk #pytanie
  • 12
@imdejv1 rozkręć łącznik i popatrz czy kable są na swoim miejscu.
Poszukaj nadpalonej izolacji.

Weź jakiś inny łącznik i zamień go z tym który nie działa poprawnie.

Jak nic nie znajdziesz wezwij elektryka bo trzeba sprawdzić instalacje.
@skaza: włącznik odpada ponieważ to dzieje się w kuchni i garażu, reszta pomieszczeń okej. Obstawiam puszkę lub co gorsze.... Gdzieś w ścianach. Chciałbym spróbować sam zanim wezwę elektryka za milion dolarów, może to drobna usterka. Nawet nie wiem w sumie ile elektryk za taki audyt krzyknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@imdejv1: możesz miałeś jakieś zwarcie i popieprzyło Ci coś więcej niż tylko te światła.
Lepiej wezwij elektryka zanim spalisz sobie w domu jakieś urządzenia albo Cię jebnie z zaskoczenia prąd.
Reszta działa bez zarzutu, różne urządzenia o różnym natężeniu, po prostu nie chce tu pakować w elektryka jeśli udałoby mi się samemu znalezc usterkę, a domownicy też pewnie średnio... Życie hehe