Wpis z mikrobloga

Dokąd zmierzasz gastronomio? Chciałem zamówić sobie dzisiaj pizzę bo średnio miałem czas oderwać się od pracy i coś upichcić. W lokalu w którym kiedyś jadałem, mam do wyboru małą ze średniej półki cenowej za 42 zł, średnią za 53 i dużą za 90. Dostawa to 4,9zł. Uznałem, że wydanie prawie 60 zł za pizzę, którą się najem wykracza poza moją strefę komfortu.
Co ciekawe, docierają do mnie sprzeczne informacje. Z jednej strony gastro padają jak muchy a z drugiej mój znajomy z pyszne mówi, że są w stanie zatrudnić w zasadzie dowolną ilość osób jako dostawcy. Chyba pyszne.pl, które bierze 30% prowizji, podniesienie pensji minimalnej (kelnerzy) i brak napiwków przez zmianę nawyków na dostwę + podniesienie cen energii, najmu itp zabije tą branżę. Przy okazji mogę zrobić reklamę wrapme - dobre jedzenie ale za wcale nie dużego wrapa z dostawą 40 zł to też jakby trochę za dużo
#pizza #pysznepl #gastronomia #inflacja
  • 19
@Artic: dieta pudełkowa na cały dzień kosztuje tyle co teraz jeden posiłek z dowozu xd Ja przestałem zamawiać w ogóle a 2 lata temu codziennie zamawiałem jedzenie przez pyszne a nawet zestaw dnia za 20 zł mi dowieźli jak zadzwoniłem bezpośrednio do restauracji
gastro padają jak muchy


@Artic: Gdzie? W jakimś pcimiu? Albo jakieś kebaby na osiedlach między blokami? Jako osoba żywiąca się tylko w gastro (w tym cateringi) widzę coś zupełnie odwrotnego: dobre lokale mają urwanie głowy, kliencie przychodzą mimo podwyżek cen, zmniejszenia porcji, wprowadzenia opłat (podwyższeniu) typu sos, dostawa, opakowanie na wynos, serwis. Bez rezerwacji w takich lokalach ciężko znaleźć miejsce nie tylko w weekendy jak kiedyś, ale nawet w godzinach lunchu
@Vadzior: Oglądam dużo kanałów biznesowych i spece od restrukturyzacji mówią o gastro i budowlance ze ogólnie jest tragedia. Wiadomo ze nie każdy padnie. Wiadomo te ze nie po każdym widać problemy finansowe
@Artic: Spoko, ja nie oglądam nic takiego. Mówię tylko to co widzę i w czym po części uczestniczę.

Bardziej to budownictwo mnie zaskoczyło. Budowlańcy których znam mają prace na 2-3 lata do przodu. I to nawet w tak specyficznych branżach jak roboty budowlane przy zabytkach.
@QTINIO:

Sorry ale nie chce m sie, za duzo robienia screenow i scrollowania w glovo. Ale przyklady z pamieci: kebab king mini box: z 17 na 23. Salad Story Cobb z 23 na 32. Kurczak chrupiacy z 14 na 22 ( ten co go jeszcze kupuje i jem z zalem ) I tak moge wymieniac i wymieniac.