Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie krytyka Ukraińców, którzy nie chcą walczyć za swój kraj. A co ten kraj im dał? Największą biedę w Europie, minimalną pensję 150 dolarów, opiekę medyczną na poziomie lat 70-tych, #!$%@? drogi, oligarchię, korupcję, brak perspektyw, paszport znaczący na świecie tyle co paszport afrykańskiego Bantustanu, średnią życia mężczyzn niższą niż w Bangladeszu i jeszcze długo, długo by wymieniać.
#ukraina
  • 27
@dzangyl: Najprostsza droga z ruskiego miru, wjedzie przez paszport i emigracje, a nie walkę zbrojną. Wymrą młode chłopy, młode nowoczesne babki wyjadą zagranicę z dziećmi i Ukraina zostanie krajem ze starymi dziadami, tęskniącymi za czasami komuny, to dopiero zobaczą co to jest ruski mir.
Jak w Polsce wygrywa taki PiS, to tam ciekawe co wybiorą za 10 lat.
@dzangyl: Każdy tak nigdy nie będzie uważał, zawsze znajdzie się te kilka % które będzie walczyć i to wystarczy. Zresztą Francja ma broń atomową, więc mogliby nawet nie mieć armii, a Rosja i tak by się zesrała, a nie ich zaatakowała.
@dzangyl: haha, no jak Rosjanie są debilami, to niech sobie umierają. Jasne, że rozumni ludzie wyjeżdżają, w takiej chwili. Dla jakich swoich dzieci? Dla swoich dzieci, to się właśnie wyjeżdża w bezpieczne miejsce, a nie ginie na froncie i zostawia je bez ojca.
@dzangyl: Nic nie rób, ogólnie z mojego punktu widzenia, im więcej ludzi będzie walczyć tym lepiej. Tak samo z Ukrainą. Dla mnie to dobrze, że Ukraińcy umierają za kawałek nieswojej ziemi gdzieś tam na wschodzie, robiąc "rozpoznanie bojem", ale to nie znaczy, że mam dobre zdanie o ich intelekcie.
@dzangyl: Z pewnością wśród moich przodków byli tacy którzy walczyli w wojnie obronnej, byli tacy którzy napadali i byli tacy którzy uciekali i to za ich wszystkich sprawą jestem tutaj na tym świecie i mogę głosić swoje poglądy ( ͡ ͜ʖ ͡)
@CzaryMarek W sensie ta ziemia gdzie ci żołnierze mają swoje domy, gdzie mieszkają ich rodziny, gdzie mieszkali ich przodkowie, gdzie uprawiają rolę, gdzie prowadzą biznesy to jest ziemia państwowa? Ciekawe pod jakim kryterium
A co ten kraj im dał?
@Bardamu: Ale porównaj - Co im dała Ukraina, do tego, co Rosjanom dała Rosja. I nagle się okaże, że dostali dużo więcej, od swoich braci ze Wschodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SoplicaTadeusz: Po pierwsze, to raczej ci żołnierze, nie są z tych wschodnich terenów. Tam gdzie Rosja weszła, tam Rosja rekrutuje do swojej armii, może jakaś garstka mieć rodzinę czy coś na wschodnich ziemiach, ale większość to ludzie z zachodu i centrum Ukrainy.
Kolejna kwestia, nawet jak ktoś ma dom dajmy na to w Donbasie, to może go sprzedać i sobie wyjechać, walczenie z jego punktu widzenia niewiele daje, bo podczas walk