Wpis z mikrobloga

W państwie gdzie ponad 90% społeczeństwa to katolicy


@#!$%@?: ile?

gdzie prawi przewiduje kary za obrazę uczuć religijnych


@#!$%@?: tylko katolickich?

geje nie mają takich praw?


@#!$%@?: geje to religia czy ideologia? Podobno nie jest ani jednym ani drugim?

Mentzen jest głupi czy tylko takiego udaje?


@#!$%@?: ciapak jest głupi czy tylko udaje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qluch: ok. sprawdziłem 85% No wuj mało jak na cały kraj. Powinni się czuć zagrożeni. Co do obrazy uczuć to było to robione z inicjatywy katolików i pod katolików. Profit dla innych wiar to efekt uboczny który by się szybko odbił czkawką gdyby wyznawcy innych wiar chcieli zgłaszać obrazę ich uczuć. Geje to ani religia ani ideologia.Mentzen sam jednak wspomina o katolikach i gejach jako o grupie z której jak wiadomo
@#!$%@?: oj tak wielkie prześladowanie gejów xD. Należałoby wywalić obrazę uczuć religijnych z KK, ale nie rób już z tych gejów wielce pokrzywdzonych. Jakie oni mają prawa odebrane? No może tego, żeby płacić podatki, składki i korzystać z usług, a nie utrzymywać bandę nierobów i musieć korzystać z prywatnej służby zdrowia.
ok. sprawdziłem 85% No wuj mało jak na cały kraj.


@#!$%@?: to już nie 20 czy 30 procent jak ostatnio przy temacie finansowania kościoła czy liczeniu wiernych? Warto by trzymać się jednej cyfry a nie manipulować. Skoro jest 85% to uzasadnione jest, że dba się o KK, skoro przytłaczająca większość jest członkiem tej wspólnoty.

o do obrazy uczuć to było to robione z inicjatywy katolików i pod katolików.


@#!$%@?: to katolicy sami
@qluch: 85% bierze się z tego, że prawie każde dziecko bez pytania zostaje ochrzczone. Gdyby tak nie było to faktycznie by było tego ok 20-30%. Wystarczy jednak, że KK stał by się opodatkowany jak w Niemczech a liczba ta by drastycznie spadła. Spadła by też gdyby apostazje można było wysłać mailem lub pocztą. KK powinno z wiernymi dbać samo o siebie a nie być sponsorowane z podatków które powinny iść na
85% bierze się z tego, że prawie każde dziecko bez pytania zostaje ochrzczone.


@#!$%@?: no to ile w końcu? 85 czy 20%. Widzę, że ja też mogę powiedzieć, że nie ma co się zajmować gejami, bo ich jest może z 1% społeczeństwa ale trzeba walczyć z ideologią gejowską bo aktywiści gejowscy których jest 0.05% nie może dyktować reszcie ludzi jak mają żyć.

katolicy często sami się na siebie obrażają. To z powodu
@qluch: małżeństwo nie jest prawem religijnym

@#!$%@?: jest. To państwo sobie przywłaszczyło tę instytucję. Z prawnego punktu widzenia małżeństwo nie ma sensu. Lepiej założyć spółkę pod nazwą związek małżeński. Ma to więcej sensu niż USC.


Współczesne małżeństwa wzorowane są na małżeństwach z prawa rzymskiego, które choć opierały się na stanie faktycznym niźli na faktycznej ceremonii, to jednak wywierały skutki prawne. Religijne rytuały były prywatną sprawą. Małżeństwa od zawsze służyły ułatwianiu spraw