Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja mam wrażenie, że w Polsce już naprawdę na poważnie wszystko zmierza w złym kierunku? Przyjechała rodzina z zagranicy, mieli do pozałatwiania "sprawy urzędowe" w PL - całkowita spychologia i biurokracja. Byli w szoku jak to wszystko wygląda, choć wychowywali się w Polsce, ale od kilkudziesięciu lat mieszkają za granicą.

Inflacja szaleje, wpływy z podatków spadają, z telewizji sączy się propaganda, ludzi stać na coraz mniej, każdy zaciska pasa, ceny paliw w górę, dociskają kierowców mandatami i karami za byle przewinienia, władza wręcz w bezczelny sposób się rozpanoszyła i robią ludzi na żywca. Zaczyna się robić naprawdę poważnie. Gdzie nie spojrzeć nie widać perspektyw na lepsze jutro w tym kraju. Sam widzę po znajomych, że kto może, przerzuca się na zarobki w euro, ja z kolei zawiesiłem działalność i poważnie rozważam emigrację. U kogoś z Was poprawiła się sytuacja w ostatnim czasie lub widać większą nadzieję na lepszą przyszłość?

#inflacja #bekazpisu #emigracja #pytanie
  • 26
@Tino:

ogoś z Was poprawiła się sytuacja w ostatnim czasie lub widać większą nadzieję na lepszą przyszłość?


a dziekuje, u mnie tez okropnie. Cala podwyzka z zeszlego roku poszla w #!$%@?, wynajem drogi, wszystko drogie. Czasami sie klade w lozku i leze z bezsilności bo juz nie mam sily na to wszystko.
Ja czekam aż różowa skończy magisterkę, sam zawieszam działalność(w sumie to i raczej zamknę), wrócę na etat do czerwca i elo. Zabieramy psa, ciuchy w których chodzimy na codzień i jedziemy do de raczej na stałe. Tu się nie da żyć. Moja robi w państwówce, ja w branży transportowo usługowej. Ona ma o tyle dobrze, ze ma stała pensje, u mnie z miesiąca na miesiąc coraz słabiej. Nie ma jakichkolwiek perspektyw na
@Tino: NYC, pol roku, kamienie domowe, blaty, podlogi, lazienki, itd.
@Luigi93: a z czym nie lepiej? Paliwo,gaz,prad sa tansze w nowym jorku niz w katowicach, spozywcze zakupy okolo 20% drozej niz w kato jest lepiej conajmniej 4.5x.