Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja mam wrażenie, że w Polsce już naprawdę na poważnie wszystko zmierza w złym kierunku? Przyjechała rodzina z zagranicy, mieli do pozałatwiania "sprawy urzędowe" w PL - całkowita spychologia i biurokracja. Byli w szoku jak to wszystko wygląda, choć wychowywali się w Polsce, ale od kilkudziesięciu lat mieszkają za granicą.

Inflacja szaleje, wpływy z podatków spadają, z telewizji sączy się propaganda, ludzi stać na coraz mniej, każdy zaciska pasa, ceny paliw w górę, dociskają kierowców mandatami i karami za byle przewinienia, władza wręcz w bezczelny sposób się rozpanoszyła i robią ludzi na żywca. Zaczyna się robić naprawdę poważnie. Gdzie nie spojrzeć nie widać perspektyw na lepsze jutro w tym kraju. Sam widzę po znajomych, że kto może, przerzuca się na zarobki w euro, ja z kolei zawiesiłem działalność i poważnie rozważam emigrację. U kogoś z Was poprawiła się sytuacja w ostatnim czasie lub widać większą nadzieję na lepszą przyszłość?

#inflacja #bekazpisu #emigracja #pytanie
  • 26
@Tino: wstawaj zesrałeś się.

1) Ludzi w restauracjach pełno w brud... i niby kasy nie mają? Co drugi dom w mojej okolicy po 2-3 auta pod domem :-) jakoś ludzie nie przesiadają się na tańszą komunikacje miejską. Restauracje co weekend pełne pomimo iż żarcie drogie.

Gdzie tych ludzi stać na coraz mniej?

2) Ludzie podobno na potęgę wykupują wycieczki na wakacje w przyszłym roku :) gdzie tu brak kasy?

3) A
@Luigi93: Zastaw się a postaw się.
Media informują aby nie wchodzić na lód nad Morskim okiem, informują służby a debile sobie lecą przez Morskie Oko i zdjęcia sobie robią.
A wracając do knajp, idź do mniejszych miast, lokale padają jeden po drugim niby czemu skoro mają takie obłożenie? Aha pewnie kapitaliści zamykają biznes bo za mało zarabiali na nim i już zamiast Porsche stać ich na skromne Q5? XD
@Tino u mnie jest lepiej i chyba bedzie tylko lepiej. Tak IT 100% zdalnie xD ten tryb pracy to w 40% tak jak bym wyemigrował ( ͡º ͜ʖ͡º) czuje dobrze człowiek.
u mnie jest lepiej i chyba bedzie tylko lepiej. Tak IT 100% zdalnie xD ten tryb pracy to w 40% tak jak bym wyemigrował ( ͡º ͜ʖ͡º) czuje dobrze człowiek.


@puto: Tylko od cen czy opłat nie uciekniesz. Przyznasz, że w przeciągu ostatniego roku wszystko poszło znacząco do góry?
@andrzej-roman: @PiotrFr: mieszkam w Kórniku pod Poznaniem. Kwalifikuje się jako mniejsze miasto? To wlasnie tu widzę te pełne lokale i wszystko co pisałem

Nie zaprzeczam wzrostowi cen ale ludzie jakos dają radę.

@bam_bax: Żeby tak każdy mógł wyjechać chociaż w USA nie lepiej :)
@Tino: Ten urzedy to zalezy gdzie i jaki urzad, w Wwa to nie jest najgorzej, dzwonisz i nawet info da sie sprawnie uzyskac. Jak osobiscie to zapisy na dzien i godzine (skarbowka), wiec nawet nie trzeba w kolejce kwitnac. Oczysiscoe biurokracha i #!$%@? system podatkowy to tylko moja ksiegowa ogarnia.
Wladza to banda #!$%@? przy korycie i trzeba ivh #!$%@? na kazdym kroku, niestety lepiej moze nie byc jak ciemny lud
@Tino: A powiedział rodzinie, że większość spraw urzędowych można załatwić w Polsce szybko łatwo i przyjemnie przez ePuap, Profil Zaufany, PUE ZUS itd. (jasne, nieraz nie są to idealne systemy, ale większość rzeczy jednak da się załatwić bez problemu) Do tego w większości urzędów można się umówić na konkretną godzinę, do konkretnej osoby zajmującej się daną sprawą co też powinno wyeliminować krążenie od drzwi do drzwi
Czy tylko ja mam wrażenie, że w Polsce już naprawdę na poważnie wszystko zmierza w złym kierunku?


@Tino: ogólnie to zawsze tak było, tylko teraz masz współczesne media i internet gdzie jesteś bombardowany złymi, mającymi cię zszokować wiadomościami. Internet, tv, telefon- ludzie współcześnie cały czas siedzą w medialnej bańce. Co więcej, spirala sama się nakręca bo taki zaniepokojony obywatel sprawdza newsy nawet kilkadziesiąt razy dziennie, dlatego media muszą ciągle pisać nowe