Wpis z mikrobloga

Zachciało się studiów na stare lata, to teraz mam problemy.

Potrzebuję jakiegoś miejsca zaczepienia, skąd wziąć informacje, ewentualnie podpowiedzi jak to ruszyć, bo sam nie mam pomysłu :/

Mam stworzyć rozproszoną bazę danych w MS SQL Serverze, gromadzącą dane o sprzedaży biletów lotniczych w wielu krajach działania systemu, każdy kraj to osobna baza. Tylko albo jestem debilem, albo na tych wykładach skupiał się na czymś innym, do tego to dał na początku semestru, gdzie nic z tego tematu nie było nawet tknięte.
I jestem skończonym idiotą, bo nie potrafię nawet zacząć.

Jak to w ogóle ruszyć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#bazydanych #studia #studbaza #programowanie #sql #mssql #sqlserver
  • 7
@zmarnowany_czas: zaprojektuj normalną bazę, #!$%@? ją po kolejnych instancjach sqlservera, być może jako snowflake. Wepnij ten szajs do centralnej żeby pokazać że możesz odpalać query dla poszczególnych "krajów" z jednego miejsca, wypełnij gównodanymi i w zasadzie na studia powinno to wystarczyć
@zmarnowany_czas:

1. Projektujesz model encji.
2. Na podstawie modelu piszesz skrypty sql tworzące bazę danych wraz z schematem.
3. Wchodzisz na https://mockaroo.com/ i generujesz skrypty sql z fake'owymi danymi, różnymi dla każdego kraju.
4. Uruchamiasz skrypty z punktów 2 oraz 3 n razy, gdzie n to ilość krajów i tym samym ilość baz do utworzenia.
5. (Zadanie z gwiazdką). Piszesz SQL agregujący dane z różnych baz danych w następujący sposób:

SELECT
zaprojektuj normalną bazę, #!$%@? ją po kolejnych instancjach sqlservera, być może jako snowflake. Wepnij ten szajs do centralnej żeby pokazać że możesz odpalać query dla poszczególnych "krajów" z jednego miejsca, wypełnij gównodanymi i w zasadzie na studia powinno to wystarczyć


@Arogancky: i ostatecznie coś takiego robię, dzięki

chatgpt spróbuj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@devopsiarz: wcześniej próbowałem kilkukrotnie, to zwracał takie bzdury, że nawet ja wiedziałem, że