Wpis z mikrobloga

@warrengda: Dokładnie o tym mówiłem xD
Tyle tylko, że EIC też nie musi być takie kozackie jak flirt czy dart, ale chociaż nie podstawiają tych starych gruzów po pudrowaniu (te z przedziałami i stoliczkiem xD), IC to loteria - albo flirt/dart albo te padło. TLK to pluskwy i odrobaczanie w pakiecie xD
  • Odpowiedz
@tellet: @warrengda EIP to wyłącznie ED250, czyli Pendolino, EIC to wyłącznie zestawione z najlepszych wagonów składy (nigdy Flirt czy Dart), IC to Flirty, Darty i składy złożone z nowoczesnych zmodernizowanych lub nowych wagonów, a TLK to loteria i duża szansa na podróż szrotem
  • Odpowiedz
@theodor: ok, najwyraźniej źle sprawdzałem oznaczenia pociągów z Łodzi do wawy. Myślałem, że to były eic. A te stare szroty IC, to z "nowoczesnych zmodernizowanych"? Bo jechałem IC 106 i był to skład jakości TLK.
  • Odpowiedz
@Luna98x: Elegancki kibelek i to jeszcze z miękką skajką zamiast plastikowych skorup. Szluga w konduktorskim na tyłach można zajarać i puszkę po piwerku wcisnąć do tej śmiesznej popielniczko-śmietniczki pod stoliczkiem. I okna się otwierają, nie to co w tych nowych plastikowych bezprzedziałowych g*wnach, gdzie czujniki na każdym kroku. Po prostu klasa.
  • Odpowiedz
@tellet: leciałem na trasie olsztyn - sławno niedawno. Zapłaciłem za bilet 19 pln. Czas podróży podobny co samochodem. Taki był przedział jakim jechałem. Klima, gniazdka.
@warrengda: ja jeszcze nie natknąłem się na złe IC. W przeciwieństwie do tlk.
A mieszkając na pomorzu to jeszcze mam dobre regio. Trasa szczecin Słupsk i Słupsk - Gdynia jeżdżą nowoczesne składy. Plus sporo hybryd już tu jest.
jariosalieri - @tellet: leciałem na trasie olsztyn - sławno niedawno. Zapłaciłem za b...

źródło: comment_1672214709tTRXv4ZKM3uTaW2kVyo9lj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jariosalieri: Być może mój problem wynikał z faktu, że IC 106 jest dosyć nietypowy. Jedzie z Bohumina (Czechy) i wyróżnia się trochę na tle innych IC. Niemniej, to właśnie w przypadku IC spotkała mnie niemiła niespodzianka kilka dni temu. TLK natomiast mnie nie zaskakuje - wiem, że przyjedzie gówno, a przynajmniej jestem na nie nastawiony. Jedyne co mnie oburza w TLK, to cena. Nie różni się przecież od IC (i EIC?)
  • Odpowiedz
(i EIC?)


@warrengda: iec jest chyba droższe, ale nie wiem. U mnie nie jeździ.

i jest wyższa od PR


no nie do końca. Poza tym IC wprowadziło superpromo, podczas gdy regio 3 razy podwyższało ceny w tym roku. I tak przykładowo na trasie 170km jesteś w stanie kupić bilet prawie trzy razy taniej w IC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@warrengda: no tak, ale jak kupujesz IC w promocji to ceny zaczynają się od 14pln. I o ile jednego dnia nie robisz trasy w dwie strony to i tak opłaca się bardziej od regiokarnetu (który kosztował w tym roku 65 pln, potem 75 pln, obecnie 77 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz