Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@SmakoszKotow: no tak, bo producent wstawiając grę na Steam nie może jej patchować bez wciskania na siłę kolejnych pierdyliardów Rockstar Launcherów, EA Appów czy innych Battlenetów XDDDD

Zresztą w dupie mam te aktualizacje - gdyby tych gównolauncherów nie było, to może zaczęliby się przykładać do gier od strony technicznej, zamiast wydawać niesprawny paździerz, a potem naprawiać to przez 3 kolejne lata.
@KingaM: Mimo że mnie już stać na gry, to jednak jak widzę że mam do czegoś odpalić EGSa czy inne Steam +do tego jeszcze jakiś gówniany launcher wydawcy, no to sorry, może i kupię grę, ale pirat tak czy srak wjedzie, bo ja chcę po dwukliku w skrót, pominąć intro z pierdyliardem logo i wskoczyć do gry bez komunikatu, że "serwery czy twój stary są niedostępne, eloo" xD
@Radus: a #!$%@?ć korporacje, przecież twórcy #!$%@? dostają z tej forsy. Cała ta branża jest #!$%@? i nastawiona na łatwy zysk.

Zresztą teraz nawet nie kupujesz gry, tylko dostęp do usługi. Gracze są dziś tak #!$%@? w dupę, że granie "legalne" to po prostu pedalstwo.

Biedne EA nie będzie miało na wypłatę dla level designerow, chlip chlip....
@KingaM: gdyby to tylko gry. Subskrybuje do serwisu z filmami, po jakimś czasie pojawiły się reklamy w pozycjach NIE na żywo, odcinek każdy przerwany 2 razy. To pytam ich grzecznie co to #!$%@? jest, bo od dzieciństwa nie widziałem czegoś takiego oglądam jakieś period drama a tu wyskakuje mi jakiś współczesny pajac i gada o makaronie. TO mi wyjaśnili, żę to nazywa się reklama i jak chcę usunąć to 50% więcej
taa, zeby zagrac w nfs heat na steamie, to jeszcze konieczne jest pobranie launchera ea i zalozenia tam konta. Dochodzimy do sytuacji, gdzie by pograc w gierke wymagane jest uruchomenie dwoch klientow :)


@bezprzypau: wróciłem do grania po 15 latach i #!$%@? mnie strzela szczerze mówiąc. Co gra to osobny klient, konto. Mam jak stary dziadek zeszyt a w nim zapisany email,login i hasło do tych wszystkich wynalazków.
A ceny gier
@KingaM jak się da to nie kupuję tylko piracę, może ktoś dostaje z tego powodu sraczki ale to już nie mój problem, tak zawsze robiłem i robić będę dopóki starczy mi sił to już nawet nie kwestia finansów ale bardziej przyzwyczajeń. Czasami coś kupię ale tylko jakieś naprawdę dobre tytuły albo coś do ogrania po multi (chociaż w ostatnią Forze Horizon grałem sobie w multiplayera na piracie bo po prostu się dało)
@Kotznapedemjonowym: nieudostępnienie przez twórcę swojego dobra do sprzedaży (a korpa pokroju steama i epika nie zajmują się sprzedażą gier) powinno być jednoznaczne ze zrzeczeniem się przez niego praw autorskich i udostępnienie dobra w domenie publicznej
@Kotznapedemjonowym: Nie zawsze pobranie gry z neta oznacza, że nie masz oryginału. W historii tej branży były już przypadki, w których ten zły pirat działał lepiej albo po prostu działał bo producent coś zwalił. Piratem według licencji może być już byle jaka modyfikacja nawet pozwalająca użytkownikowi na odpalenie gry. Chyba przy premierze Windowsa 10 był problem z SecuROM i innymi pradawnymi DRM przez co ludzie musieli starsze gry crackować by w
@KingaM: Ja piracę wszystko jak leci a po latach kupuje wersje wypasioną za 50zł jeśli gra jest tego warta.

Xbox 360 -RGH
PS4 - tylko gry z PS PLUSa/ PS Deleuxy za 100zł na rok
PC - torrrenciki/darmowe epicki
XBOX - sprzedałem ale wtedy tylko gamepas co miesiąc na nowym koncie za 4zł
Quest 2 - gry na PC z torrentów

I co jakiś czas zdarzają się perełki które warto kupić
@NiBBonacci: na steamie możesz pograć 2h i zwrócić jak Ci nie przypasuje, pieniądze wrócą na konto raz dwa, a 2h chyba styknie żeby się przekonać, że chcesz w grę zagrać
@Shashek: jak z wiedzminem 3 na przykład, zrobili pierwszą misję z baronem jedyną która była jako taka ciekawa a reszta gry chłam i już nie zwrócisz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KingaM: święte słowa. Na Steam Decku aktualnie żadna gra od EA nie działa, bo są problemy z tym ich #!$%@?łym launcherem, za to piraty bez launchera działają wzorowo
@xyzzy: Co do jakości misji w Wieśku to pozwolę sobię się nie zgodzić, spedzilem trzycyfrową wartość godzin i ta gra stoi ciekawym storytellingiem i budowa questow. Co do wycinka, to demo też nie jest całą grą tylko drobnym wycinkiem, zazwyczaj drobniejszym niż te 2h więc teoretycznie sprowadzasz tym wszystko do koniecznosci piracenia i zaplaceniu cząstki ceny po promocji :p