Wpis z mikrobloga

W styczniu będę tydzień w Katanii i chciałem podzielić sobie wyjazd nastepująco:

Czwartek - przylot wieczorem, zameldowanie do hostelu ok. 21:00, powłóczenie się godzinkę - dwie i z powrotem do hostelu
Piątek - Etna + Katania
Sobota - Taormina
Niedziela - Syrakuzy
Poniedziałek i wtorek - pociąg do Palermo
Środa - powrót do Katanii i dalsze zwiedzanie
Czwartek - lot mam dopiero po 20, więc tutaj brakuje mi już pomysłu.

Warto pojechać pociągiem do Palermo na te dwa dni czy może spędzić tam dłużej albo uderzyć gdzieś indziej? Ostatnia nockę chciałbym spędzic w Katanii, aby na spkojnie sie wyspać i zostawić jeszcze bagaż w hostelu, bo lot dopiero wieczorem.

#wlochy #sycylia #podroze #podruzujzwykopem
  • 15
@chalwaklb: Palermo jest cudowne i koniecznie odwiedź. Taormina też warta ale na 1 dzień też jest okej, dużo połączeń pociągów i autobusów z catanią. Weź dużo ciepłych ubrań,bo choć to sicilia to jest zima ( ͡° ͜ʖ ͡°)a oni nie mają ogrzewania centralnego (nie wiem jak w hotelach, ale w domach, mieszkaniach nie mają ) żebyście nie zmarzli
@chalwaklb: wydaje mi się, że tyle dni na Katanię to zdecydowanie za dużo. Lepiej zostać dzień dłużej w Palermo, albo wybrać się stamtąd na wycieczkę do np Cefalu, bardzo przyjemna miejscowość. Na Etnę jeśli organizujesz wyjazd sam, to uważaj, bo jest chyba tylko 1 autobus rano do i 1 ok 16 powrotny.
Warto pojechać pociągiem do Palermo na te dwa dni czy może spędzić tam dłużej albo uderzyć gdzieś indziej?


@chalwaklb: Palermo jest super, ale musisz wybrać - wchód lub zachód wyspy, ona jest duża, dużo czasu spędzisz na transferze. Lub spróbuj sobie w czwartek wrócić dopiero autobusem bezpośrednio z Palermo na lotnisko do Katanii, istnieje taki
@chalwaklb: dobrze mówią, że szkoda czasu na transfer. 2h tu 2h tam i finalnie schodzi cały dzień w podróży i zwiedzania wychodzi 1h i to na mega zmęczeniu. Ja też uważam że jak na 3-4 dni to jedno max 2 miejsca. W praniu wychodzi zawsze więcej czasu na pakowanie walizy, szukanie mety, czekaniu na gospodarza itp
@magjow: mam pełne 7 dni, więc to trochę za dużo na Katsnie jak pisali przedmówcy. W Palermo bym został co najmniej dwa dni to te 2h w jedną stronę pociągiem rano jest chyba git :d
@chalwaklb: dobra l'ultima cosa : polecam Agrigento bardzo! Obczaj w necie , ten park historyczny i niedaleko są schody tureckie; ale trzeba mieć auto, komunikacja nie dojeżdża tam , super sprawa jeśli ktoś był w Turcji w okolicy pamukkale to tutaj podobne krajobrazy.