Wpis z mikrobloga

@Araenevia: Idz na początek do kogoś kto ci dobrze dłoń ustawi i dobrą technikę, kilka lekcji wystarczy. To głównie pamięć mięśniowa i jak się złe nawyki na początku wyrobi to potem ciężko to odkręcić
@Araenevia: Jako 100% samouk radzę żeby ktoś jednak zerknął na ergonomię - czy dobrze trzymasz gitarę, kostkę itd. Raz że potem ciężko się oduczyć złych nawyków, a dwa że przy kiepskiej ergonomii szybko się zniechęcisz. Kursy w necie są spoko, ale znów dobrze by było żebyś miała od czasu do czasu z kimś kto gra i zobaczy czy nie popełniasz typowych błędów.
@Araenevia Jak chcesz z internetu to poszukaj też na youtube kanału Konrada Jeremusa - Konrad to mega gitarzysta którego chwalił sam Jason Becker, a prócz tego spoko gość z żyłką do uczenia. Myślę jednak że najlepiej zrobisz jak od samego początku pójdziesz do jakiegoś nauczyciela który wie co robi, bo w ten sposób nie nabędziesz złych nawyków które potem ciężko wyeliminować i które mogą utrudnić dalszą naukę.
@Araenevia: potwierdzam słowa wyżej, że potrzebujesz kogoś, kto pokaże Ci jak poprawnie sprzęt trzymać. A to nie jest łatwe do przekazania przez internet. Potem już możesz uczyć się solo.
@Araenevia: podane kanały są ok i wystarcza, natomiast zgadzam też się, że ktoś musi na dzień dobry polozyc ci lewą rękę na gryfie i połamać palce tak, żebyś od początku grała jak należy.

Ja przez to straciłem rok porządnego grania, lekko liczac. Zwyczajnie źle trzymałem palce a potem nie rozumiał, dlaczego z najprostszym breaking the law mam tak duże problemy.