Wpis z mikrobloga

Skoro mirki tak chętnie korzystają z darmowego #deathstranding pomyślałem że wrzucę kilka growych protipów żeby uniknęli moich błędów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zastrzegam oczywiście że to wyłącznie sugestie oparte na moim doświadczeniu przez co nie wykluczam że gdzieś mogę się mylić, w takiej sytuacji niech ktoś mnie poprawi w komentarzu. Kolejność tipów dość przypadkowa.
Poniżej operuję często nazwami przedmiotów/osób/lokacji z angielskiej wersji gry ale zakładam że wiele się od pl nie różnią, domyślicie się bez problemu ocb.

1. Nie siedźcie zbyt długo na pierwszej mapie, kiedy tylko złapiecie dostawę do Port Knot City uderzajcie tam i śmigajcie na nową mapę. Do poprzedniej wrócicie żeby ją wymaksować albo po odblokowaniu anti-bt gun (jeśli wybijacie moby) albo tyrolki (jeśli je omijacie).
2. Po dotarciu do Lake Knot City postarajcie się zrobić do tego miejsca jak najwięcej dostaw (dostawy od ościennych zleceniodawców + zagubione przesyłki), w okolicach 3 gwiazdki odblokuje wam to motocykl którym dużo łatwiej (niż pieszo) śmiga się po mapie.
3. Jednym z pierwszych zleceń na nowej mapie jest zwerbowanie Craftsmana. Zabierzcie ze sobą jak najmniej rzeczy bo na miejscu jest multum surowca (głównie ceramika) do zajumania. A jeśli zabijacie moby zamiast je omijać, jeszcze w Lake Knot City przygotujcie i zabierzcie sporo granatów.
3. Budujcie drogi tak szybko jak jesteście w stanie. Im dłuższe dystanse macie do pokonania, tym większym ułatwieniem okazuje się droga. Surowce macie wszędzie: obozy bandytów + każdy możliwy punkt nadawczo/odbiorczy paczek.
4. Zbierajcie kryształy jakby miało nie być jutra. Są w hurtowych ilościach potrzebne do budowy dróg więc jeśli jakiś widzisz, podnoś. Można to robić również bez schodzenia z motocykla (zatrzymując się bezpośrednio nad kryształem).
5. Maksujcie „reputację” u nadawców/odbiorców przesyłek do 5 gwiazdek. Nie tylko odblokuje wam to masę gadżetów ale i zwiększy ilość dostępnych surowców. Same zalety.
6. Zawsze miejcie pod ręką zapasową parę butów i 1szt. PCC. To pierwsze uratuje dupsko kiedy te noszone się rozwalą a to drugie kiedy motocykl wypstryka się z prądu.
7. Nie każdego nadawcę/odbiorcę przesyłek poznacie podążając wraz z fabułą gry, niektórych trzeba odszukać na własną rękę. Jest sporo stron które wskazują gdzie ich szukać. Od siebie polecam przede wszystkim Collectora: odblokowuje on przydatną osłonę na plecak.
8. Jeśli gra się podoba, warto rozważyć zakup rozszerzenia do wersji DC - kosztuje niewiele a dodaje m.in. transportowy motocykl czy spory kawałek drogi.

To chyba wszystko co tak na szybko przychodzi mi na myśl. W razie wątpliwości i tak można albo pogooglać albo zapytać na mirko ( ͡ ͜ʖ ͡)
Miłej zabawy!
  • 2
@CanYouHearMe: co rozumiesz w punkcie 18 przez "transport motocyklowy czy spory kawałek drogi"? To są lepsze opcje transportu niż oryginalny trójkołowiec?
I daje gęstsze pokrycie drogami?
są lepsze opcje transportu niż oryginalny trójkołowiec?


@Rad-X: nie tyle lepsze co w pewnych zastosowaniach wygodniejsze. DC dodaje trójkołowca z przyczepą na bodaj 6 przesyłek XL (+2 standardowo montowane na bokach). To (do momentu odblokowania ciężarówek) mocno ułatwia przerzucanie surowców przy m.in. budowie dróg.

I daje gęstsze pokrycie drogami?


@Rad-X: po prostu dodaje jedną, łączącą Mountain Knot City z Distribution Center South of Lake Knot (mijając dodatkowo Weather Station). Pozwala