Wpis z mikrobloga

@Atreyu mutancie

@GoNpKNSsz: jak ktoś słabo zarabia, nie stać go na samochód, musi jeździć rowerem do pracy (bywa i tak) - to niech przynajmniej nie dorabia do tego ideologii ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Atreyu: muszę te twoje zlote mysli sprzedawać Dunczykom, ktory to narod za kawalek byle jakiej wyplaty moze sobie kupic eleganckie sprawne auto, a za 6 wyplat nowke funkiel nie smiganą (a w danii auta tanie nie są). Z jednej strony te dunczyki majo w cholere tesli i śwarnych nowych autek, z drugiej nie wiedziec czemu popylajo tłumnie, rowniez zimo, na rowerach. Zdjecie niepowiazane, slabo zarabiajaca księżna koronna Danii Mary nie jedzie przeciez do pracy, tylko wiezie swoje bachory do szkoły. Ach, gdyby tylko mogla posluchać @Atreyu i dobrze zarabiać...

#dania #rower
Walenciakowa - @Atreyu mutancie

 @GoNpKNSsz: jak ktoś słabo zarabia, nie stać go na...

źródło: comment_1672041514jhmP5B4sLv9hi5LiY7z7oC.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Walenciakowa: zawsze mnie rozbraja, że w dyskusji o transporcie indywidualnym w końcu pojawia się zdjęcie roweru cargo wyprodukowanego w ilości 4 sztuk jako przykład, że da się w pełni zastąpić samochód. XDDDD
Tutaj nawet jest combo, bo pedałuje jakaś osobistość co ma dowodzić, że wszyscy tak jeżdżą. XDDDDD
Wcale nie ustawka, rowerek najlepszy nawet zimą itp itd. XDDDDDDD
Wyczuwam tu dobrą dyskusje xD


@bartman28: E tam, to raczej rowery maloseryjne znaczy pewnie nie w Holandii opatrzone drogimi certyfikatami na bezpieczestwo stad cena 2k+ euro.
@s---k: czy ja wiem czy takie wysokie? W centrum aarhus parking w komunie 22 dkk, to 40% ceny paczki fajek. Sa tansze a niedaleko od scislego centrum i bezplatne. O kopenhadze nie wiem wiec sie nie wypowiem.
@4x80: Chodzi mi o to, że u nas ustawa nie przewiduje takich rowerów ( poprawcie jesli sie myle) - u nas tylko fotelik gdzie młody ogląda twojego rowa albo przyczepka do tyłu. Jesli inaczej przewieziesz to mandat.

To świadczy tylko jak zacowafani jesteśmy rowerowo względem zachodu. Chwalimy sie, że położyliśmy setki kilometrów czerwonego polbruku i jest gites i to starczy, Polska postępowa.
@s---k: w danii tym kurierzy jezdzo. Z paczkami. Dodam ze sa rozne wersje budy z tylu. I sa znacznie szybsi niz kurierzy na samochodach. Sa tez starsze wersje, naped rowerowy. Najczesciej chyba wozo reklamy. Twierdze ze na niezbyt dlugich trasach przewioza szybciej to piwo.
nas tylko fotelik gdzie młody ogląda twojego rowa albo przyczepka do tyłu


@bartman28: jestem przekonany, że nie masz racji. Na szybko mi wyszło, że pord mówi w przypadku dzieci do 7 lat o przeczepce lub specjalnie przystosowanym foteliku. Bez precyzowania, gdzie ten fotelik ma być.
A niektóre cargo mają nawet ISOFIXy.

Rowery cargo owszem, ale nie jest to rozwiązanie wszystkich problemów tego świata.


@s---k wydaje mi się, że poza skrajnym aktywem