Wpis z mikrobloga

  • 0
@KalashnikovMirasnikov

- wygenerowało jakiś basicowy controller i view do ASP.NET Core 3.1 MVC po podaniu properties modelu

- wygenerowało kod na ESP8266 do łączenia się z wifi i obsługi czujników: zblizeniowego magnetycznego, czujnika obecności PIR oraz wykrywania obecnosci napięcia sieciowego, oraz informowania o zmianach stanów tych czujników poprzez POST requests na wskazany adres.

Czyli proste rzeczy których napisanie zajęłoby mi znacznie więcej czasu bo nie robię takich rzeczy na codzień więc skalnym
  • Odpowiedz
@KalashnikovMirasnikov: Ja raz dałem instrukcję, że dla pewnego Laravelowego Resource jest taka dokumentacja i żeby mi wygenerował mi podobną dla innego, co ciekawe po nazwach domyślił się jakie powinien napisać typy i w 10 polach popełnił jeden błąd
  • Odpowiedz
@KalashnikovMirasnikov: próbowałem i za każdym razem dostawałem jakieś niedziałające głupoty. A nie, sorry, raz zrobił coś co działało, ale było nieoptymalne i ostatecznie i tak musiałem napisać wszystko sam. Najgorsze jest to że on zmyśla sobie API - używa metod których nie ma w bibliotekach, ale które gdyby były, miałyby sens.
  • Odpowiedz
@Krolik: on nie ma dostępu do dokumentacji lub ma starsze wersje
Wystarczy przekleić mu z dokumentacji odpowiednie fragmenty i kazać tego użyć
Napisał mi tak działający kod w go ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sunekkk: jak wystarczy przekleić przykłady z dokumentacji, to nie potrzebuje do tego żadnego AI - jaki sens przyklejać do chatgpt aby potem kopiować to do swojego kodu jak można od razu do swojego kodu?
  • Odpowiedz
@Krolik: skoro twoj kod to przeklejka z dokumentacji to po co w ogole cokolwiek pisac? xD

no ale jesli jednak chcialbys sobie uproscic robote to AI moze:
wygenerowac kod w kilkanascie sekund mozna sobie w tym czasie isc i zrobic herbaty
tak szybko na pewno kodu nie klepiesz jak AI
moze polaczyc dwa lub wiecej komponentow w calosc zanim znajdziesz/wymyslisz od czego nawet zaczac ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Sunekkk: to musisz się zajmować jakimiś trywialnymi problemami, że Tobie działa. Próbowałem dać ChatGPT nawet problemy rekrutacyjne i też robiło je źle, a co dopiero problemy z pracy. Szybciej sam napisze niż sprawdze/poprawie co zepsuło. Poza tym pojawiły się właśnie badania, które pokazują, że programiści używający AI w pracy piszą gorszy kod od tych którzy piszą samodzielnie - czyli kolejny powód aby nie używać tych pseudo-wspomagaczy.
  • Odpowiedz