Wpis z mikrobloga

Fajny te DF, ale nie ogarniam tej gry jeszcze xD Jedyne co podobne to ponad 1k godzin w RImworld mam a tutaj od nowa trzeba sie uczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za każdym razem jak kopie w dół to zaraz te ściany są mokre i woda sie leje. Co z tym zrobić? Moge tej wody użyć? Próbowałem dać im pić z jeziora ale chyba była brudna.
#dwarffortress
  • 6
  • Odpowiedz
Też nie ogarniam ale jeśli wszędzie jest mokro to chyba zależy od terenu xd no i są jakieś tricki żeby te wodę wylewać ale też nie ogarniam bo odpadłem w 2014 roku przez ascii xd( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Alfabet: light aquifer jest bardzo prosty do ogarnięcia. Po wkopaniu się od góry, wykop po jednej kratce dookoła schodów tak jak tutaj:

######
#....... #
# XX #
# XX #
#......#
######

# - skała
- wykopana przestrzeń
X - schody

W puste miejsca wstaw jak najszybciej ściany. Light aquifery są bardzo wolne, więc nie musisz przejmować się tym, że nie zdążysz zbudować ścian, które zablokują wycieki. Jako nowy gracz
  • Odpowiedz
Najprostszym sposobem produkcji alkoholu jest plump helmet. Posadź te grzyby na jakiejś farmie (im głębiej farma tym lepiej) i następnie postaw destylarnię. Jak masz kuchnię to zablokuj im możliwość gotowania z plump helmetu.

Jak nie masz nasion plump helmetu to przekop się do jaskin i odetnij kolonię drzwiami od świata zewnętrznego, wtedy w miejscach gdzie masz soil wewnątrz będą pojawiać się rośliny podziemne: mech, zboże i grzyby.


@KaiserBrotchen: Już hodowałem te
  • Odpowiedz