Wpis z mikrobloga

@Ka4az: ja mam chyba trochę inną sytuację bo ja wypiąłem przewody z włącznika światła i wpiąłem w złączkę (dwa czarne i jeden brązowy)
ja mam chyba trochę inną sytuację bo ja wypiąłem przewody z włącznika światła i wpiąłem w złączkę (dwa czarne i jeden brązowy)


@L24D: Szczęśliwie wpiąłeś ten sam obwód. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy oświetleniu tumoki potrafią robić różne cuda, typu same fazowe w puszce, a neutralne połączone gdzieś w ścianie na sztywno. I weź tu później inteligentne gniazdko podłącz, pół ściany trzeba kuć.
@h0gan To jest złączka tzw. Wago od nazwy najpopularniejszego producenta. Te 3 sloty, w które są włożone przewody są ze sobą zwarte, bo taka jest idea tej złączki. Więc np jak do puszki dochodzi Ci 1 przewód trójżyłowy z rozdzielni i masz to rozdzielić na 2 pokoje to do niebieskiego idącego z rozdzielni podłączasz tą złączką 2 niebieskie, które idą na pokoje, do brązowego 2 brązowe, etc.
A to co jest na
@sowa12: #!$%@?, najgorzej jak ktos nie ogarnia jakiego typu wago ma do dyspozycji

ogolnie jakby skrecil w ten sposob w tych zlaczkach ze srubkami to byloby jako tako i elo, no nie podumał niestety