Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SonyKrokiet: To nie jest polowanie na frajerów tylko zwykłe prawo rynku. Ja bym tyle nie zapłacił, ty byś tyle nie zapłacił, ale są entuzjaści, którzy kochają Polonezy do tego stopnia, że nawet wiedzą, że dany rocznik powinien mieć listwy z takiego, a nie innego tworzywa, a klamki z taką, a nie inną fakturą. Albo ludzie, którzy mają pieniądze i sentyment do danego auta. Na giełdzie klasyków czasem są absurdalne oferty, jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HetmanPolnyKoronny: Ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że "Polonez to żadna inwestycja". Polonezy już minęły okres, kiedy taniały, teraz jest ich coraz mniej i będą tylko drożeć. Zresztą chyba z każdym samochodem tak jest, musi tylko osiągnąć odpowiedni wiek. Ci co znają się na Polonezach to pewnie liczą na lepsze oferty, ale ci, którzy nie śledzą rynku, a mają sentyment i pieniądze kupią.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@HetmanPolnyKoronny: Ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że "Polonez to żadna inwestycja". Polonezy już minęły okres, kiedy taniały, teraz jest ich coraz mniej i będą tylko drożeć. Zresztą chyba z każdym samochodem tak jest, musi tylko osiągnąć odpowiedni wiek. Ci co znają się na Polonezach to pewnie liczą na lepsze oferty, ale ci, którzy nie śledzą rynku, a mają sentyment i pieniądze kupią.

@miksokret: realnie drożeją wolno, zbyt wolno by
  • Odpowiedz
To nie jest polowanie na frajerów tylko zwykłe prawo rynku. Ja bym tyle nie zapłacił, ty byś tyle nie zapłacił, ale są entuzjaści, którzy kochają Polonezy do tego stopnia, że nawet wiedzą, że dany rocznik powinien mieć listwy z takiego, a nie innego tworzywa, a klamki z taką, a nie inną fakturą. Albo ludzie, którzy mają pieniądze i sentyment do danego auta. Na giełdzie klasyków czasem są absurdalne oferty, jak np. zwykły
  • Odpowiedz
@SonyKrokiet: mnie nie musisz przekonywać, że na inwestycji w auta można zarobić, ale to nie takie proste, a szczególnie gdy mowa o jakimś Polonezie, dlatego doradzam lokatę jak ktoś się nie zna, a pcha się w "inwestycję" - może lokata nie chroni przed inflacją, ale chociaż nie wyjmiesz mniej niż włożyłeś i o ile mniej jeżdżenia. Jak ktoś chce poważnie inwestować, to jednak trzeba wiedzy, kapitału, możliwości przechowywania (lub więcej kapitału)
  • Odpowiedz