Wpis z mikrobloga

@Ernest_: ta, jasne, "how to fix it" i jak zastosujesz, zwłaszcza jak robisz jakiś stan współdzielony, to masz teraz w prezencie inny error lub nawet całą ich grupę do poprawienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą, gdyby to było takie fajne, to SO, forum rusta i reddit powinno mieć mało postów proszących o wyjaśnienie tych błędów, a takich wpisów i pytań jest cała masa, nawet teraz, kiedy compilator
@darqnies: tu chodziło o mem, a szczególnie część dot. Rusta, która jest bardzo naciągana (patrz mój pierwszy post). I nie, nie chodzi o algorytmy, a o fakt, że w Ruście będziesz musiał się często niepotrzebnie gimnastykować, by zadowolić kompilator.

@spajdermen: zaczynałem swoją karierę od tej dupy strony (że olałem algorytmy, od razu "programowałem") i dlatego nie zgodzę się z Tobą. Tzw. "niepraktyczne" jest pisanie od nowa kodu, który lata ktoś
jak zastosujesz, zwłaszcza jak robisz jakiś stan współdzielony, to masz teraz w prezencie inny error lub nawet całą ich grupę do poprawienia.


@devopsiarz: totalnie szczerze, wolę taką zabawę niż siedzenie z valgrindem i szukanie gdzie jest dostęp do niezaalokowanej pamięci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@devopsiarz: Tylko to o czym piszesz w przypadku C++ to STL, który jest elementem języka. I to o czym piszesz sprowadza się głównie do porzucenia pętli na rzecz kontenerów, iteratorów i lambd. Co do innych języków się nie wypowiadam, może nie być "tak łatwo" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym teraz to trzeba się bardzo postarać, żeby znaleźć zagadnienie, które nie ma jakiejś libki, więc zawsze warto
@darqnies

mi sie wydaje ze problemem jest to jak sie ludzie ucza programowania. Ja to bym zaczynal od rozwiazywania problemow i prostych algorytmow a potem sie uczyl skladni jezyka. Zrozumienie jak dziala komputer w sferze binarnej tez duzo pomaga.

A niektórzy nie wiedzą jak działa komputer i piszą sobie np giełdy kryptowalut używając zwykłych floatow xD. I fajnie jest wtedy.
@j557: moim zdaniem ten warning od samego początku był źle zaprojektowany - i w tym wypadku dobrze, że to zmienili
są też przypadki w których powinien być jednocześnie warning i działanie kompilatora (np. nieużyta zmienna, która w kodzie maszynowym się nigdzie nie pojawi)
ale w większości przypadków to jest na szkodę, potem czytasz kod, który jest błędny, ale jakimś cudem działa i się głowisz, co jest nie tak, a każda próba
@devopsiarz: no widzisz, a ja zaczynałem od algorytmów i uważam że to była strata czasu bo czegokolwiek bym nie potrzebował to od dawna jest zaimplementowane w różnych bibliotekach przez ludzi którzy wieki temu rozpoznali edge case'y i porobili optymalizacje.

@BennyLava: bawi mnie ten kult algorytmiki bo w latach osiemdziesiątych wielu programistów zaczynało bawiąc się BASICiem na C64 i nie mając pojęcia o algorytmach i wcale im to nie przeszkadzało, a
@spajdermen:

no widzisz, a ja zaczynałem od algorytmów i uważam że to była strata czasu bo czegokolwiek bym nie potrzebował to od dawna jest zaimplementowane w różnych bibliotekach przez ludzi którzy wieki temu rozpoznali edge case'y i porobili optymalizacje.


Sam przyznajesz, że Ci się przydało, bo wiedziałeś, że coś już kiedyś jakoś zrobiono i nie trzeba koła od nowa wymyślać, tylko starczy poszukać biblioteki. I nie chodzi tu o to,
@devopsiarz: dowiedział bym się zadając dowolnej wyszukiwarce dokładnie takie same pytania jakie zadałeś w tym poście, ew. robiąc to samo na jakimś forum. Mechanizm badania problemu jest w tym momencie identyczny jak np. w wypadku używania kompletnie sobie nieznanego narzędzia. Co z tego wyjdzie w praniu to już kwestia drugorzędna bo nawet znając algorytmy można wybrać nieoptymalne rozwiązanie lub zaimplementować coś niepoprawnie. Dlatego warto najpierw spróbować użyć jakiejś biblioteki, choćby po