Wpis z mikrobloga

Wywiad z Krzysztofem Pietraszkiewiczem - prezesem związku banków polskich - to jakieś kuriozum.

Koleś widzi duże ryzyko i problem w programie #spadkowiczplus, kiedy kredyt w tym programie jest:
- stały przez 10 lat.
- przydzielany tylko tym osobom, które maja zdolność kredytową liczona wg. obowiązujących zasad.

Ciekawe czy kiedy w latach 2019/22 kredyt był przydzielany gołodupcom na zmiennej stopie po same kullen to też widział problem i ZAGROŻENIE. On chyba nawet nie czytał tego programu tylko tak se palnął.

Program #spadkowiczplus jest uszyty pod wąskie grono dobrze zarabiających, inteligentnych osób z kapitałem - osób które nie podążało za tłumem owiec na stópkową rzeź.
Nas stać - po prostu nie jesteśmy tacy głupi żeby tyle płacić.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #inwestycje #banki
BurzaGrzybStrusJaja - Wywiad z Krzysztofem Pietraszkiewiczem - prezesem związku bankó...

źródło: comment_1671812509IeXEgBEcINt2whBYUu0tfC.jpg

Pobierz
  • 12
@Bernenski: Czyli jednak jest górka? Ja poczekam do 2024. A i tak jestem bogaczem, bo przez te 3 lata oszczędziłem kapitał dzięki temu:
- kupię mieszkanie całkowicie za kredyt
- kapitał odłożę na lokatę która częściowo pokryje mi koszty kredytu lub/i zainwestuje na giełdzie w okresie zbliżającego się kryzysu

Niska ratka i dostęp do gotówki w czasie recesji- brzmi jak dobry deal, a nie jak kredyciarz co będzie wiecznie biedny, bo
@Bernenski: Widać, że nic w życiu nie widziałeś skoro myślisz, że brak wlasnego mieszkania to jakiś problem dla polki XD wychodzi z Ciebie uległość polaka co zaciąga kredycik na 25 lat żeby któraś na niego spojrzała i mogła PRZEKALKULOWAĆ czy jej się opłaca żyć z takim beciakiem XDD hahahaha
Koleś widzi duże ryzyko i problem w programie #spadkowiczplus, kiedy kredyt w tym programie jest:

- stały przez 10 lat.

- przydzielany tylko tym osobom, które maja zdolność kredytową liczona wg. obowiązujących zasad.


@BurzaGrzybStrusJaja: A jesli glapa I eksperci znowu sie pomylili I nasz inflacja nie zacznie spadac, czyli stopy do gory, czyli panstwo music jeszcze wiecej doplacic do tych kredytow

W budzecie nie ma zadnych pieniedzy zarezerwowanych na ten