Wpis z mikrobloga

Nadrabiam blisko 10cioletnie zaległości z gamingu. Zastanawiam się za co zabrać się na poważnie w święta.
Na tą chwilę mam rozgrzebanego #rdr2 ale to jest gra, przy której ciężko mi przysiąść na dłuższą chwilę.
Zbliżają się święta, więcej czasu i zastanawiam się na co się skusić
w posiadanych mam #bioshock infinite, serię #borderlands , #fallout4 , #gothic #kronikimyrtany , #mirrorsedge , #pillarsofeternity
Dodatkowo kusi mnie trochę #forzahorizon5 i #deathstranding w promocji na #steam
Co z tych gier polecicie casualowemu graczowi? A może jest coś innego w promocji na steamie, #gog lub #epicgames ?
Edi93 - Nadrabiam blisko 10cioletnie zaległości z gamingu. Zastanawiam się za co zabr...

źródło: comment_16717374453x9TOsjcpA7thdqEyQKDV1.jpg

Pobierz

Jaka gra na święta?

  • Przysiąść poślady i dokończyć rdr2 39.0% (126)
  • Bioshock Infinite 5.6% (18)
  • Fallout 4 7.1% (23)
  • Kroniki Myrtany 22.6% (73)
  • Mirrors Edge 0.6% (2)
  • Pillars of Eternity 7.7% (25)
  • Forza Horizon 5 7.4% (24)
  • Death Stranding 7.1% (23)
  • Inne 2.8% (9)

Oddanych głosów: 323

  • 34
@Edi93: Mam tak samo i podobny zestaw gier. Do RDR nawet nie siadam bo znów musiał 3 miesiące poswiecić jak przy Wiesku3. Miałem jednak ochotę na jakąs fantasy więc zainstalowałem Skyrima, ale zobaczyłem że w bibliotece mam jeszcze Pillars of Eternity. Na razie usiadłem do tego i całkiem spoko. Baldursy się przypominają.
@nobrain: żadna gra nie jest dla każdego ale RDR2 jest to jednak dojrzała historia i po prostu powolna akcja ale taki był zamysł twórców. To trochę jakby narzekać ze w NFS za dużo samochodem się ściga.
Mi np nie podobał się nowy God of War, nudziłem się przy tej grze ale nie powiedziałbym ze to gówno.
@ChojaK: rdr2 to fabula na poziomie 13 latka. banda zlodzieji ucieka po skoku, idiotyczny przywodca podejmuje idiotyczne decyzje. co w tej fabule jest dojrzalego? ja doceniam ta gre za wykreowany swiat, za grafike, ze piekne widoki i randomowe akcje po drodze, ale fabula sie nie umywa do takich gier jak bioshock, disco elysium czy chocby nasz kochany wiedzmin.
@nobrain: Ta gra jest o zmaganiach głównego bohatera oraz o tym jak on się zmienia w obliczu śmierci. Ten skok czy dowódca to tylko otoczka.
Gra nie jest idealna ale takich gier nie ma. Podobny zabieg fabularny był w cyberpunku gdzie też była to gra o zmaganiach w obliczu śmierci głównego bohatera oraz tym jak night city niszczy ludzi. Po prostu trzeba na to z dobrej strony spojrzeć.

W Disco elysium
@nobrain: Oryginalna fabule ciężko jest zrobić bo "wszystko juz było" Nawet taki bioshock czy Disco elysium to juz gdzieś podobne gry/filmy były. Tutaj chodzi jak to jest podane i taki RDR2 jest podany naprawdę wyjątkowo. Problem jest taki ze wielu oczekiwało GTA5 na dzikim zachodzie. Podobnie było z cyberpunkiem gdzie ludzie tez oczekiwali gta.
RDR2 jest powolne (co wczesniej wspominałem) i wiele ludzie się odbiło od gry, co tez jest zrozumiale.
@ChojaK: ja jakos nie odczulem tej powolnosci rdr2, chyba jestem jakis inny. to byla super gra, moze troche duzo na koniu sie jezdzilo, ale nie wiem czy wiecej niz w takim wiedzminie.
Forza Horizon 5


@Edi93: z tej listy tylko w FH5 grałem. Jeśli lubisz auta (w grze jest ich >500), lubisz się ścigać, robić mniej lub bardziej sensowne zadania oraz przemierzać otwartą mapą, to na te 2 tygodnie świetny wybór.

Akcja rozgrywa się w Meksyku, więc niestety śniegu nie uświadczysz. Jedynie w okresie świątecznym są ozdoby, lód na płycie stadionu oraz stały, minimalny śnieg na szczycie góry.
Nie widzę tutaj Wiedźmina 3?


@sorek: Bo wiesiek już ograny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kolarzino: Horizon 5 rozważam bardziej pod względem multi bo 4kę ograłem, tylko po przejściu multi prawie nie istnieje (ostatnio czekałem po pół godziny na kolejne etapy rozgrywki).

@nobrain: @ChojaK: @PuriPuriPrisna:
Co do całej dyskusji o RDR2, to ja lubię spaghetti westerny jak i gra mi się podoba, ale ciężko