Wpis z mikrobloga

Mireczki budowlancy trzymejcie mie bo nie wytrzymie.
Miejsce akcji - Norwegia.
Mieszkanie 86m² w nowym budownictwie, skonczone w pazdzierniku tego roku. Kosztowalo 4.9 mln NOK. Pomyslalem ze zrobie sobie scianke zeby miec dodatkowa sypialnie. Niestety spryskiwacz przeciwpozarowy byl za blisko nowej scianki wiec wymagal przeniesienia. Dogadalem sie z wlascicielem nieruchomosci ze zrobia to w cenie kupna mieszkania (kierownik budowy chcial 18k NOK za to).
Wiec postawilem scianke zostawiajac ja otwarta z jednej strony zeby chlopakom bylo latwiej puscic rurki w scianie. Wracam dzis z pracy i zastaje to. Praca wykonana przez wykwalifikowanych norweskich specjalistow.
#budujzwykopem #januszebudownictwa @FejsFak #remontujzwykopem #stepujacybudowlaniec #norwegia
RumperPrumper - Mireczki budowlancy trzymejcie mie bo nie wytrzymie. 
Miejsce akcji ...

źródło: comment_1671734370ZbgGoRGwRpyTmlYytzoXIP.jpg

Pobierz
  • 17
@RumperPrumper: pewnie wykonawcy nawet nie mieli jak zrobić dziur w tych kantówkach , może jakbyś jakieś przygotował to by wsadzili w środek choć to też utrudnienie i nie wiem jak z przepisami lokalnymi czy tak można
@darek-jg: @adekk1: panowie, ja robie w budowlance i wiem jak sie rozmawia z klientem. Niestety nie moglem zam zrobic tych rurek poniewaz do takiej roboty trzeba miec odpowiednie papiery i ukonczyc 3 letnia szkole specjalistyczna. Bo ubezpieczyciel nie uzna.
Ja na przyklad moglbym popelnic blad przy nakladaniu kleju i bylby przeciek, a taki fachowiec 3 lata naklada klej na rurki i sie na tym zna.
@RumperPrumper: nie wiem czy do konca lapie. Po lewej sciana dzialowa, z jednej strony otwarta. Oni powinni ta "rurke prowadzaca" puscic w tej scianie, aby po zabudowaniu nie bylo jej widac, a na koncu tylko te dzyndzle na bok wystawic "na zewnatrz"?
Bo jesli tak... coz, srednio wyszlo ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°
@RumperPrumper: ej no, a kable z pradem po suficie nie przeszkadzaja?! Widzisz oni celowo tak zrobili, na widoku wszystko, od razu jakies przecieki masz pod kontrola. Jest dobrze, nie umiesz docenic ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I jeszcze mam pytanie co masz na mysli piszac "Niestety spryskiwacz przeciwpozarowy byl za blisko nowej scianki wiec wymagal przeniesienia" skoro teraz tez jest cholernie blisko
@DryfWiatrowZachodnich: byl na rogu, tam gdzie wycieli ta dziure i mial za zadanie pryskac na caly salon. Teraz bedzie pryskal na dwa pokoje.
Kable z pradem mozna wlozyc w plastikowa szyna i tak nie bija po oczach, chociaz nie da sie ukryc ze jest to idiotyczne rozwiazanie. Ja odbierajac mieszkanie mialem zamontowane kontakty zaraz pod sufitem w kazdym pokoju. Taki maja system. Tylko w lazience pokusili sie na podwieszane sufity i