Wpis z mikrobloga

Przeczytałem już dziesiątki opinii i przejrzałem godziny testów na YT. Chcę sobie temat jeszcze bardziej utrudnić, więc zapytam też Was.

Czy są tu użytkownicy najnowszych MBP z prockiem M1 Pro w bazowej konfiguracji? Jak wrażenia?

Czy te procesory rzeczywiście są tak magiczne, że można brać z 16GB ramu i działać z wideo? Czy jednak warto dopłacić już do MAXa z 32gb, skoro róznica w cenie nie jest aż tak porażająca?

Pracuję na pakiecie Adobe (głównie premiere, trochę PS, rzadko AE), do tej pory większość rzeczy montowałem w FHD, ale za moment wszystko będę miał w 4K.

Na pewno nie chcę dysku mniejszego niż 1TB. Co do procka i ramu jeszcze się łamie. Jeśli możecie podpowiedzieć, będę zobowiązany.

Do tej pory miałem maczki zasilane Intelem, stąd przesiadka na M1 jest dla mnie trochę niewiadomą.

#apple #adobe #montazfilmow #premierepro #macbook #aftereffects #photoshop #komputery #kiciochpyta
Pobierz pafkoo - Przeczytałem już dziesiątki opinii i przejrzałem godziny testów na YT. Chcę ...
źródło: comment_1671718710GE8YZTy9NrTGkcFRse666W.jpg
  • 9
@pafkoo: Osobiście mam macbooka pro na intelu. Ale znajomy ma na M1 i muszę powiedzieć ze laptop śmiga aż miło. Szczególnie widzę różnice np. przy projektach do druku 3D. Na moim pro krojenie dużego projektu potrafi trwać nawet z 20 sekund, na M1 trwa to może z 5. Różnica jest naprawdę duża. To tyle co mogę podpowiedzieć.
@pafkoo: Mam 16 cali M1 Pro, 32 GB RAM, 1TB dysk. Śmiga aż miło, ale ja z montowaniem filmów mam tyle wspólnego, że 2 razy w roku zrobię coś 10-minutowego w iMovie.

Jeśli z tego żyjesz, to brałbym na Twoim miejscu M1 Max 32GB RAM. Nie wiem czy to kwestia iMovie, ale 2 tyg temu montowałem coś 15-minutowego (1080p) i potrafił czasem przymulić, kiedy dużo rzeczy załadowałem na timeline. Nie grzał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pafkoo: jeśli planujesz trzymać ten sprzęt u siebie dłużej niż 4-5 lat to bierz lepszy. jeśli planujesz wymianę wcześniej, to nie wiem czy jest to uzasadnione.
@pafkoo: ja bym dopłacił do 32, sprzęt za 11k+ z 16gb ramu to nieporozumienie i mało przyszłościowa opcja - jak już tyle płacić to warto to przemyśleć