Wpis z mikrobloga

@weller: to zaden bait, po pracy sobie robie zadanka i zobaczylem cos takiego w przykladzie. Nigdy wczesniej sie z takim zapisem nie spotkalem :D Myslalem, ze [ ] sluzy tylko do wskaznikow. W kodzie produkcyjnym mamy tylko .at( ).
A pracuje w tym jezyku od roku XD

Niestety w pracy malo programuje tylko inne rzeczy robie.


@progressive: Fajnie, że chcesz się uczyć. Taka mała rada wyciągnięta z doświadczenia - czasami jak widzisz, że coś można zrobić dużo prościej i szybciej, ale nikt tego nie robi to warto kogoś zapytać czemu? Często jest jakiś konkretny powód np taki jak sam podałeś - który nie jest oczywisty dla osoby z mniejszym doświadczeniem.
@grappas: swoja droga z templatow jestem tez slaby, to kolejna rzecz do przecwiczenia porzadnego w domu. Chcialbym w nastepnym roku juz moc powiedziec sobie, ze jestem mid nie junior i chce podciagnac sie w tym, w czym jestem najslabszy obecnie. Chociaz templatow w kodzie produkcyjnym nigdzie nie widzialem, ale fajnie by bylo je lepiej poznac.
@BeginEnd: operator [] jest w jezyku c, metoda at() dochodzi w c++, wiec mozna sie spodziewac, ze ma to cos wspolnego z obiektowym podejsciem jako poczatkujacy programista. Warto zapamietac, ze z pozoru nie istotne rzeczy moga miec glebszy sens, bo na poczatku myslalem, ze to ciekawostka bez wiekszego znaczenia. Dzieki za naprowadzenie.
@weller: a swoja droga to rzadko ze stringow korzystam. Glownie to tablice uint8_t. Proboje sobie przypomniec, zebym przez ostatni rok uzyl, gdzies stringa i chyba nie bylo takiej sytuacji. Dlatego teraz robie te zadanka :D
@Malkof: jedyny kod moj jaki wyszedl na produkcje to chyba skrypty bashowe restartujace jakies serwisy w linuksie. Moze i pare mniejszych fixow wypuscilem, ale ja tam feature'ow nie pisze ( ͡° ͜ʖ ͡°)