Wpis z mikrobloga

@weller: to zaden bait, po pracy sobie robie zadanka i zobaczylem cos takiego w przykladzie. Nigdy wczesniej sie z takim zapisem nie spotkalem :D Myslalem, ze [ ] sluzy tylko do wskaznikow. W kodzie produkcyjnym mamy tylko .at( ).
  • Odpowiedz
@CharlsLeclerc: jestem samoukiem, a w kodzie produkcyjnym tego nie mamy :D


@progressive: Może być pewien dość ważny powód, z którego się u was nie używa '[]' w kodzie produkcyjnym. Spytaj się tam kogoś z większym doświadczeniem dlaczego używacie '.at()' zamiast operatora indeksu - tak się to profesjonalnie nazywa.

Polecam poczytać trochę o bibliotece standardowej.
  • Odpowiedz
A pracuje w tym jezyku od roku XD

Niestety w pracy malo programuje tylko inne rzeczy robie.


@progressive: Fajnie, że chcesz się uczyć. Taka mała rada wyciągnięta z doświadczenia - czasami jak widzisz, że coś można zrobić dużo prościej i szybciej, ale nikt tego nie robi to warto kogoś zapytać czemu? Często jest jakiś konkretny powód np taki jak sam podałeś - który nie jest oczywisty dla osoby z mniejszym
  • Odpowiedz
@grappas: swoja droga z templatow jestem tez slaby, to kolejna rzecz do przecwiczenia porzadnego w domu. Chcialbym w nastepnym roku juz moc powiedziec sobie, ze jestem mid nie junior i chce podciagnac sie w tym, w czym jestem najslabszy obecnie. Chociaz templatow w kodzie produkcyjnym nigdzie nie widzialem, ale fajnie by bylo je lepiej poznac.
  • Odpowiedz
@BeginEnd: operator [] jest w jezyku c, metoda at() dochodzi w c++, wiec mozna sie spodziewac, ze ma to cos wspolnego z obiektowym podejsciem jako poczatkujacy programista. Warto zapamietac, ze z pozoru nie istotne rzeczy moga miec glebszy sens, bo na poczatku myslalem, ze to ciekawostka bez wiekszego znaczenia. Dzieki za naprowadzenie.
  • Odpowiedz
@progressive: Ciężko mi w to uwierzyć - jak się przygotowywałeś na rozmowy kwalifikacyjnej to tam duża część zadań opiera się na stringach. Na cppreference jest to wprost podane, na portalach typu codewars widać rozwiązania innych użytkowników. Naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić że c++ developer może przegapić coś takiego
  • Odpowiedz
@weller: a swoja droga to rzadko ze stringow korzystam. Glownie to tablice uint8_t. Proboje sobie przypomniec, zebym przez ostatni rok uzyl, gdzies stringa i chyba nie bylo takiej sytuacji. Dlatego teraz robie te zadanka :D
  • Odpowiedz