Wpis z mikrobloga

Z okazji odsłonięcia pomnika Jana Olszewskiego przed KPRM mała ankieta, bo jestem ciekawy jak jest odbierany dziś były premier.

Ja prywatnie odbieram go raczej pozytywnie, za próbę lustracji, za bronienie jako adwokat opozycjonistów za PRL i za to, że wydawał się po prostu porządnym człowiekiem.

Charyzmy mu brakowało i są politycy głoszący przeciwne do Olszewskiego racje, których szanuję i popieram, ale od niego biła taka aura właśnie, powtarzając się, porządnego człowieka.

Zostawię tu też jego expose z debaty nad odwołaniem jego rządu, która jako jedna z niewielu wypowiedzi polityków wzbudza we mnie szczere wzruszenie.

#neuropa #4konserwy #bekazlewactwa #bekazprawakow #polityka

Premiera Jana Olszewskiego oceniam

  • Pozytywnie 50.0% (18)
  • Neutralnie 19.4% (7)
  • Negatywnie 30.6% (11)

Oddanych głosów: 36

Javert_012824 - Z okazji odsłonięcia pomnika Jana Olszewskiego przed KPRM mała ankiet...
  • 3
za próbę lustracji,


@Javert_012824: za oddanie tematu lustracji wariatom pokroju JKM i Macierewicza, którzy temat spieprzyli? Nie. Za co można mu dziękować to przyspieszenie pro-zachodniego kursu. Chyba pierwszy premier, który otwarcie powiedział, że Polska powinna wstąpić do NATO, co wówczas nie było takie oczywiste, bo ZSRR dopiero zaczął się rozpadać.