Wpis z mikrobloga

#motocykle hej, jeździ ktoś może voge 300 ds? Albo innym vogiem? Szukam informacji jak z dostępnością częsci, awaryjnością itp. Rozważam ten motocykl na swój pierwszy motorek bo przejeżdzeniu pierwszego sezonu na 125 ccm. Do wyboru mam starsze motorki pokroju versysa 650 ale trochę mnie kusi nowy i sprawdzony bo na kupowaniu używek średnio się znam i trochę się cykam że wtopię... Obecnego chinola kupiłem używkę ale 4k zł troche mniej szkoda przy ewentualnej wtopie
  • 22
@pythonista_hobbysta: sam szukam podobnego i cbx500x wygrywa z konkurencją ogólnie... nie znalazłem nic lepszego przez dwa miesiące poszukiwań. Voge to drugie miejsce, ale np. są narzekania na wibracje przy większych prędkościach, gorszą ekonomię i mniej wyrafinowany silnik.
może voge 300 ds?


@pythonista_hobbysta: Szczerze to ogólnie mało o tym sprzęcie info. Wielki znak zapytania, jak może być z eksploatacją. Obstawiam, że jak przy każdym tego typu sprzęcie, które nie posiada ASO, tylko importera. Jak się coś #!$%@?, to czekasz tak długo, jak przypłynie z Chin\Indii. To Loncin chiński. Ale oni chyba coś też dla BMW produkują.

trochę mnie kusi nowy i sprawdzony


@pythonista_hobbysta: To jest nowe, na pewno
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pythonista_hobbysta: voge to nie jest nowa marka , to są motocykle firmy Loncin, marki która od wielu lat współpracuje z bmw i produkuje dla nich silniki do GS-a , nie ma problemu z częściami, jednakże ewentualny serwis może być problematyczny, bo niewiedzieć czemu,markowe serwisy nie chcą brać się za chińczyki. Jeśli masz jakiś dobry serwis chinczyków u siebie to ok, inaczej będziesz się bujał z serwisowaniem. Sama maszyna ok, o ile
@pythonista_hobbysta: z cb500x będziesz pan zadowolony, lejesz paliwo i jeździsz, ale domyślam się, ze budżet jest kluczowy. Jak masz serwis Voge pod nosem albo sam lubisz dłubać to tez chyba warto, bo w teorii wyglądają bardzo dobrze (poza małym silnikiem, bo jeśli masz A, to 500cc to rozsądne minimum).
@pythonista_hobbysta Honda NC700 może ma mało mocy, ale jest praktycznie bezawaryjna i pali tyle, co skuter 125.

@Kick_Ass z Chińczykami jest ten problem, ze czasami jest problem z dostępnością jakiejś części i na nową trzeba czekać, aż ściągną, używanych prawie nie ma. Nie to, co do Hondy, Kawy, czy Suzi, że wchodzisz na OLX i jest wszystko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielony34: nie ma problemu gdy masz w dystrybucji dany sprzęt. Problemy się zaczynają gdy maszyna wychodzi ze sprzedaży, miałem taki problem z Trackerem od zippa. Miałem nowego, miałem szlifa, naprawiono mi go w niecałe 3 tygodnie, nowe plastiki itp. Po kilku latach znów kupiłem tą maszyne i #!$%@? głupiego łożyska główki ramy czy tarczy hamulcowej nie było dostępnej, nawet z chin. Na szczęście mój obecny adv400 jest nadal dostępny w eu
@Kick_Ass właśnie o to chodzi. Póki importer sprzedaje. Jak importer kończy dystrybucję, zaczynają się problemy. Ale znam też sytuację z pierwszej ręki, jak znajomy do Junaka na jakąś część czekał miesiąc czasu. Moto na gwarancji.