Wpis z mikrobloga

W mojej pierwszej edycji #wykopaka moją Mikołajką okazała się @Ziarenkokawy i muszę od razu zaznaczyć, że Elfy losujące zrobiły kawał dobrej roboty.
Robię #pokapake mojego prezentu dopiero dzisiaj dlatego, że wczoraj przesyłka dotarła do mnie już późnym wieczorem (dzielni kurierzy inpostu jak zawsze zaskakują pozytywnie), a zanim otworzyłam wszystkie pakunki było już blisko północy. Ale przede wszystkim piszę ją dopiero teraz, bo długo zajęło mi dojście do siebie, otarcie łez wzruszenia i uspokojenie trzęsących się rąk. Najpierw długo stresowałam się w oczekiwaniu na reakcję mojego odbiorcy na paczkę, którą dla niego przygotowałam. Opis paczki przygotowany przez @xReaper bardzo mnie ucieszył i poprawił nastrój, gdy straciłam już nadzieję, że paczka od mojego Mikołaja do mnie dotrze tego dnia. Jednak nic bardziej mylnego! W paczkomacie w końcu znalazła się moja paczka, pięknie zapakowana w papier z motywem z bajki „Kraina lodu”, którą bardzo lubię i mam do niej szczególny sentyment - zwłaszcza do bałwanka Olafa (a nie wspomniałam o tym ani słowa w moim opisie!). Kiedy weszłam do domu, nie zdążyłam dobrze rozebrać się z kurtki, czapki i szalika, a już z niecierpliwością rozcinałam papier i piękną świąteczna taśmę, która zaklejony było pudełko. To co znalazłam w środku przeszło moje wszelkie wyobraźnie i oczekiwania. Czuję jakby obca mi osoba, dysponująca jedynie opisem o mnie na niecałe 10 tys znaków, znała mnie lepiej niż niejeden bliski. Chyba nigdy nie dostałam tak osobistego i pięknego zestawu prezentów. Każda rzecz jest spersonalizowana i nawiązuje do kilku zainteresowań na raz. A każdy z prezentów, które znalałam w pudełku postanowiłam opisać oddzielnie w komentarzach, gdyż każdy przedmiot zasługuje według mnie na szczególna uwagę i jest dla mnie równie cenny, uroczy i rozbrajający mnie do łez.
czkawka0 - W mojej pierwszej edycji #wykopaka moją Mikołajką okazała się @Ziarenkokaw...

źródło: comment_1671643158Pdr6SajsJS6laOGq6ms9aJ.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 15
Po odrzuceniu zabezpieczających papierów i folii, jako pierwszy moim oczom ukazał się list. Napisany na papeterii, której każdy najmniejszy element jest personalizowany. Jest tu płyta winylowa, kolekcja pocztówek czkawki0 z różnych stron świata, książka mojego autorstwa, której wydanie mi się marzy, a także elementy nawiązujące do mojej fascynacji Koreą Południową, miłości do sportu, w tym badmintona oraz do kotków. Do tego świątecznego klimatu nadaje uroczy renifer i choinka. Sam list jest piękny.
czkawka0 - Po odrzuceniu zabezpieczających papierów i folii, jako pierwszy moim oczom...

źródło: comment_1671643181Bph9wcrkwLpwv0GG8oG64p.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 19
Zgodnie z instrukcjami zawartymi w liście najpierw przeszłam do paczuszki, która, zgodnie z wierszykiem ją opisującym, zawierała kolędy. Nie spodziewałam się, że pisząc, o tym, iż uwielbiam płyty winylowe, a zwłaszcza te starsze, z duszą, mój Mikołaj wpadnie na to, aby takie płyty dla mnie wyszukać. Pierwsza płyta to kolędy w wykonaniu zespołu Mazowsze. Na okładce nie znalazłam informacji o dacie, ale wygooglowałam, że płyta pochodzi z 1964 roku. Niesamowite! Płyta nieźle
czkawka0 - Zgodnie z instrukcjami zawartymi w liście najpierw przeszłam do paczuszki,...

źródło: comment_1671643209bMbaMVH8sQWD3L7VW67xfb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 18
Kolejna była płyta z rytmami tropikalnymi, kiedy odwarzałam ją później, po wysłuchaniu wszystkich kolęd, faktycznie dochodziło do tańców w moim wykonaniu. Stan idealny. Rytmy totalnie trafiły w mój gust i nie spodziewałam się, że hit I’m gong to Ibiza to jedynie przerobiona wersja piosenki Barbados wspaniałego zespołu Typically Tropical. Polecam włączenie sobie teledysku do tej piosenki. Klimat lat 70. zabija swoim urokiem.
czkawka0 - Kolejna była płyta z rytmami tropikalnymi, kiedy odwarzałam ją później, po...

źródło: comment_1671643246dZ8aUKEIfJMyN9jSMlZaz0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 21
Kolejny prezent to pocztówka z przedwojennej Warszawy. To prezent personalizowany na na kilku płaszczyznach. Odnosi się nie tylko do mojego kolekcjonowania ciekawych pocztówek, ale też do mojego upodobania do dwudziestolecia międzywojennego. Uwielbiam takie przedmioty z historia i wyobrażać jaką drogę musiały przebyć, żeby znaleźć się w moich rękach. Ta pocztówka zajmie honorowe miejsce w mojej kolekcji.
czkawka0 - Kolejny prezent to pocztówka z przedwojennej Warszawy. To prezent personal...

źródło: comment_1671643336V2DlDzNe1SZoR87iOlXvqt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 14
Książka trafia w samo sedno tego co uwielbiam. Korea Południowa i kryminały. Właśnie dzisiaj zaczynam już w pracy swoją małą przerwę świąteczną, więc na pewno przeczytam ją bardzo szybko, odpoczywając po maratonie lepienia pierogów. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się też zdobyć pozycję wspomnianą w liście, przetłumaczoną na język polski.
czkawka0 - Książka trafia w samo sedno tego co uwielbiam. Korea Południowa i kryminał...

źródło: comment_1671643357qOy6as0etjBCyR9UZPIKQD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 19
Kolejnej paczuszki nie mogłam się doczekać odkąd przeczytałam o niej w liście, a kątem oka zauważyłam pierwsze słowo wierszyka opisującego jej zawartość. Moja Mikołajka SAMA, WŁASNORĘCZNIE namalowała dla mnie obraz przedstawiający mojego ulubionego, najwspanialszego bohatera książkowego jaki kiedykolwiek powstał - detektywa Herkulesa Poirot. Dodatkowo namalowała go dokładnie w takiej wersji, w jakiejś zawsze wyobrażam go sobie czytając powieści i jest według mnie jedyną słuszną wersją małego detektywa - tak jak został on
czkawka0 - Kolejnej paczuszki nie mogłam się doczekać odkąd przeczytałam o niej w liś...

źródło: comment_16716433776MaK5yt33kmqzvmlN5lNc0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 16
Zbliżamy się już powoli do końca prezentów w paczce skomponowanej specjalnie dla mnie, ale jednocześnie wkraczamy w jej najpyszniejszą część. @Ziarenkokawy przygotowała dla mnie i ślicznie zapakowała syrop z cascary. Na razie próbowałam go tylko jako dodatku do herbaty i czuję, że zaprzyjaźnię się z tym słoiczkiem, aż do samego dna, a potem samodzielnie napełnię go od nowa. A czuję, że sprawdzi się też idealnie do naleśników, budyniu jaglanego i innych
czkawka0 - Zbliżamy się już powoli do końca prezentów w paczce skomponowanej specjaln...

źródło: comment_16716434018Qvf0mZTE5AjurTSf0ow2G.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 13
And last but not least. Bagdripy, które pomogą mi w zapewnieniu sobie pysznej kawy także w podróży, bez potrzeby używania zbędnego sprzętu. Szybki i łatwy sposób, który z pewnością zaradzi na jedno z moich większych zmartwień podczas wyjazdów i wycieczek. Idealny! Jestem mega ciekawa jak będą smakowały, zwłaszcza Kolumbia, ale zachowam je na jakąś wycieczkę i nie będę otwierała ich teraz, w domu.
czkawka0 - And last but not least. Bagdripy, które pomogą mi w zapewnieniu sobie pysz...

źródło: comment_1671643439whNa48pVluSfiMaoxUlsMo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 23
Podsumowując, to była moja pierwsza edycja #wykopaka i na pewno nie ostatnia. Każdemu, kto zastanawia się czy brać udział w akcji szczerze radzę - brać i to jeszcze jak. Mnóstwo radości sprawiło zbieranie i tworzenie prezentów do paczki dla mojego odbiorcy i głównej dla radości dawania zdecydowałam się wziąć w końcu wziąć udział w wykopace. Ale prezenty, które otrzymałam całkowicie zmieniły moje spojrzenie na dawanie i otrzymywanie prezentów. Wspaniałe emocje.
czkawka0 - Podsumowując, to była moja pierwsza edycja #wykopaka i na pewno nie ostatn...

źródło: comment_1671643481ez9XLU5GgXKlbnjFREuPcx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz