Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemka, poszukuję nowego GPU do komputera. Długo w zasadzie nic nie śledziłem i niezbyt w tym teraz siedzę.
Czy może ktoś mógłby coś bardzo dobrego doradzić w granicach 1300 - 1500zł?
Zastosowania to przeważnie jakieś gry raz za czas, ale również grafika, projektowanie (AutoCAD, Fusion360), czasami obróbka wideo. Przeważnie gry. Szukam też coś na dłużej najlepiej.
Na #xkom czy #allegro natrafiam na różne modele w polecanych, głównie na GTX 1660 SUPER 6GB czy RTX 3050.

Na allegro znalazłem też taką używkę: https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx1660-super-6gb-12693094548 - myślicie, że legit i rzeczywiście nie było na niej kopane?
Lub https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-gtx-1660-super-gaming-6-gb-12725351054
Albo ASUS GeForce RTX 3050 Dual OC 8GB GDDR6 za 1650zł w xkomie?

Jak uważacie? Raczej skłaniałbym się ku zakupowi NVIDII z racji przyzwyczajeń i wygody.

#komputery #nvidia #radeon #amd #podzespoly #informatyka #skladamkomputer
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MisiekD: Myślę, że pod grafikę lepiej będzie wziąć kartę z większą ilością pamięci, czyli 3050. Różnica w grach jest minimalna, ale 3050 ciągnie mniej prądu. No i nówka vs używka. Wybór wydaje się wręcz oczywisty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@razzor91: no, a czy duża różnica jest między nówką, a używaną? Mam już wiele lat GTX660 i nie widzę zbyt różnicy, a tyrana trochę jest.
  • Odpowiedz
@MisiekD: Używka to zawsze niewiadoma, jak bardzo jest zajechana. Tylko wiesz, po co w ogóle się zastanawiać nad używką, jeśli nówkę masz w podobnej cenie o tej samej wydajności?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisiekD: Używka to zawsze niewiadoma, jak bardzo jest zajechana. Tylko wiesz, po co w ogóle się zastanawiać nad używką, jeśli nówkę masz w podobnej cenie o tej samej wydajności?

@razzor91: no nie do końca właśnie. Używaka 1660 to okolice 900zł, a i tak mam jeszcze rok gwarancji. Najlepiej by było jakby udało się ją jakoś porównać wydajnością do nówki tego samego modelu, np. benchmarkami.
  • Odpowiedz
@MisiekD: Różnica w wydajności używanej i nowej karty to wartości laboratoryjne. Jeśli bardzo Ci zależy, możesz wymienić termopady lub dać jakiemuś elektronikowi, żeby Ci to zrobił i praktycznie na to samo wyjdzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Adolf_HODLer: @razzor91: dobra mordeczki, spróbuję zamówić tą używkę 1660 najprawdopodobniej. Wpierw zadzwonię jeszcze do sprzedawcy. I tak często nie używam tego PCta, a muszę zrobić całą modernizację.
Jak przyjdzie, sprawdzę z nówkami benchmarka, pooglądam ją i zobaczymy co dalej. Najwyżej odeślę :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MisiekD: Te ceny to #!$%@?ęte jakieś, za 1700 zł kupisz nowego RTX 3060 12 GB i w niego bym poszedł (jest o niebo lepszy od RTX 3050 czy RTX 3060 8 GB), co sam z resztą zrobiłem, a zastosowanie u mnie podobne jak u Ciebie - głównie gry, ale też trochę AutoCAD itp.
  • Odpowiedz
  • 1
@MisiekD nie bierz 3050 ani 1660 bo w tych pieniądzach to kasa wyrzucona w błoto. Jak spędzasz sporo czasu w programach to 3060 12gb albo 3060ti (używki).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZlodziejBilonownic: @Szala: no tylko ta cena koło 1800zł już się robi lekko zaporowa. To nie mój główny komputer do pracy, a do rozrywki. Nie chcę jakoś przesadzać z ceną, bo wiem, że pogram trochę, a potsm znów na 2 msc poleci w odstawkę. Myslę, że na 1660 będzie ok dla moich zastosować. A co potem to się zobaczy :)
Ale bardzo Wam dziękuję za pomoc!
  • Odpowiedz